رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی خبر داد: طراحی مکانیزم جدید حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی با منابع صندوق توسعه

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی خبر داد: طراحی مکانیزم جدید حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی با منابع صندوق توسعه
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: سیستم "پول پوش" با هدف حمایت از تولید در داخل کشور طراحی شده که بر اساس آن به محض معرفی سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌های تولیدی کشور، مقدمه حمایت از آنان از طریق منابع صندوق فراهم می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،رحیم قربانی با اشاره به اینکه طرحی را در جهت حمایت از بخش تولیدی کشور "پول پوش" در دستور کار صندوق توسعه ملی است، اظهار داشت: هدف از اجرایی کردن این طرح دستیابی به تولیدات رقابتی و حضور رقابتی در بازارهای جهانی است.


وی ادامه داد: حمایت از خریداران کالا و خدمات تولیدی ایران در خارج از کشور یکی دیگر از تمهیداتی است که در قالب این طرح صندوق توسعه ملی به دنبال آن است.


رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: به دنبال ایجاد مکانیزمی در کشورهای هدف تولیدات ایرانی هستیم که بتوانیم بازار مطلوبی را برای کالاهای ایرانی در خارج از کشور ایجاد و راه‌اندازی کینم.


وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق توسعه ملی، از منابع صندوق توسعه ملی تا 20 درصد به سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌های اقتصادی ایران تخصیص یافته است.


وی خاطرنشان کرد: جذب سرمایه‌گذاران خارجی و معرفی آنها پیش‌ مقدمه‌ای است برای اجرایی کردن سیستم "پول پوش" در نظام تولید و تجارت، به عبارتی به محض معرفی سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌های تولیدی ایران، مقدمه حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی از طریق منابع صندوق توسعه ملی نیز فراهم خواهد شد.


قربانی اظهار داشت: با اجرایی شدن سیستم پول پوش منابع صندوق توسعه ملی می‌تواند در دستان تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گیرد، صندوق توسعه ملی یک صندوق بین نسلی است که حدود سه ماه از فعالیت آن برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه گذشته است.

۴ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP