دیدار سفیر جدید آفریقای جنوبی با علیشیری

دیدار سفیر جدید آفریقای جنوبی با علیشیری


سفیر جدید آفریقای جنوبی با رییس سازمان سرمایه گذاری دیدار وگفت وگو کرد


بنا به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،بهروز علیشیری با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی تاکید کرد :سازمان سرمایه گذاری آماده است همکاریهای اقتصادی دو جانبه ای با سرمایه گذاران آفریقای جنوبی در حوزه های مختلف اقتصادی داشته باشد.
 رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران اظهار داشت: با توجه به موافقت نامه هایی که بین دو کشور تدوین شده است، لازم است در جهت اجرایی شدن آنها گامهای موثر و مفیدی برداشته شود.
وی ضمن اشاره به پتانسلهایی که در سیستم بانکی کشورمان وجود دارد خاطر نشان کرد: ایران آماده هر گونه همکاری بانکی با بانکهای آفریقای جنوبی می باشد.
علیشیری ضمن اشاره به مراودات تجاری بین دو کشور از سفیر آفریقای جنوبی تسهیل ویزا برای سرمایه گذاران ایرانی را خواستار شد.
وی  همچنین تصریح کرد: ایران آماده است با توجه به تجربیات مفید خود در حوزه های مختلف اقتصادی از قبیل  کشاورزی، تکنولوژی ،حمل و نقل دریایی و بهداشت، همکاریهای موثری با طرف آفریقای جنوبی داشته باشد .
ابراهیم محمد صالح سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران نیز گسترش روابط دو کشور را پراهمیت عنوان کرد و گفت: فرصت‌ها و موقعیت‌های مناسب اقتصادی برای ارتقا روابط دو کشور وجود دارد.
در پایان رییس سازمان سرمایه گذاری از سفیر آفریقای جنوبی برای شرکت در همایش بین المللی سرمایه گذاری خارجی که در 9 خرداد ماه در تهران برگزارمی شود،دعوت به عمل آورد .

 

 

۳ خرداد ۱۳۸۸ ۱۹:۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP