کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند:افزایش سرمایه گذاری در جنوب شرق آسیا طی سال آینده میلادی

کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند:افزایش سرمایه گذاری در جنوب شرق آسیا طی سال آینده میلادی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،کارشناسان اقتصادی بر این باورند که کشورهای جنوب شرق آسیا در سال 2012 میلادی به بهشت سرمایه گذاری تبدیل خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز کارشناسان اقتصادی اعلام کردند تشدید بحران مالی و بدهی منطقه یورو و نرخ بالای بیکاری آمریکا و پایین بودن رشد اقتصادی این کشور و اخبار ناامید کننده در خصوص وضعیت اقتصادی هند موجب خواهد شد تا کشورهای جنوب شرق آسیا در سال 2012 میلادی به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شوند .


بر اساس این گزارش کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرقی آسیا موسوم به آ سه آن هم اکنون در حال جذب سرمایه گذاری های شرکتهای بزرگ چند ملیتی هستند. شرکت های بزرگ خودرو سازی جهان طی سالهای اخیر سرمایه گذاری زیادی را در کشورهای آ سه آن انجام داد اند .


کارشناسان اقتصادی معتقدند رشد اقتصادی کشورهای بزرگ جنوب شرقی آسیا مثل فیلیپین و اندونزی طی سال 2012 ثابت خواهد ماند . رشد اقتصادی اندونزی امسال به بیش از 6 درصد و نرخ تورم به کمتر از 4.5 درصد رسیده است.


 موسسات رتبه بندی بین المللی قصد دارند رتبه اعتباری اندونزی را افزایش دهند . نظرسنجی رویترز نیز نشان می دهد رشد اقتصادی کشورهای آسه آن سال آینده به مراتب بیشتر از کشورهای صنعتی غربی خواهد بود .

۱۰ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP