جمهوری اسلامی ایران عضو کمیته مالی سازمان همکاری های اسلامی شد

جمهوری اسلامی ایران عضو کمیته مالی سازمان همکاری های اسلامی شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،جمهوری اسلامی ایران در چهلمین اجلاس کمیته عالی ممیزی و نظارت اداری و مالی سازمان همکاری های اسلامی که در شهر جده برگزار شد؛ به عضویت این کمیته به مدت سه سال انتخاب گردید.

 

 

 

کشورهای ایران، ترکیه، مالزی از گروه آسیا؛ کویت، قطر و لیبی از گروه عربی؛ کامرون، سنگال و ساحل عاج از گروه آفریقا و عربستان سعودی به عنوان کشور عهده دار میزبانی سازمان همکاری های اسلامی، اعضای جدید این کمیته را تشکیل می دهند.

 به گزارش نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری های اسلامی، در اجلاس جده کشورهای عضو همچنین با پیشنهاد هیات ایران مبنی بر تشکیل گروه کارشناسان دولتی برای بررسی مقررات و آیین نامه اداری و مالی سازمان همکاری های اسلامی موافقت کردند.

 گزارش حاکی است، در اجلاس کمیته مالی پس از بررسی بودجه پیشنهادی سال 2012 برای دبیرخانه سازمان و نهادهای تابعه، افزایش 5/2 درصدی بودجه دبیرخانه و 5 درصدی نهادهای تابعه به تصویب رسید.

 این در حالی است که دبیرخانه سازمان همکاری های اسلامی افزایش 5 درصدی برای دبیرخانه و 15 الی 25 درصدی برای نهادهای تابعه را درخواست کرده بود اما با پیشنهاد هیات ایرانی، از میزان درخواستی افزایش بودجه کاسته شد.

 بدین ترتیب، بودجه سازمان با رشد 711 هزار و 870 دلاری نسبت به سال 2011 به مبلغ 29 میلیون و 186 هزار و 670 دلار به تصویب کمیته مالی رسید.

 جمهوری اسلامی ایران از کشورهای بنیان گذار سازمان کنفرانس اسلامی است که در سال 1969 پس از حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی با هدف هماهنگی مواضع کشورهای اسلامی بنیان گذاری شد.

 سازمان کنفرانس اسلامی که در تابستان جاری عنوان آن به سازمان همکاری های اسلامی تغییر یافت؛ دارای 51 عضو از کشورهای با اکثریت جمعیت مسلمان، 5 کشور غیر اسلامی ناظر، دو انجمن و سازمان اسلامی ناظر و 5 سازمان بین المللی ناظر است.

۱۱ دی ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP