بازدید هیات چینی از پروژه های سرمایه گذاری خراسان شمالی

بازدید هیات چینی از پروژه های سرمایه گذاری خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از اتاق بازرگانی خراسان شمالی ،سرمایه گذاران چینی برای بازدید از خراسان شمالی و سرمایه گذاری در این استان آمادگی خود را اعلام کرده اند.

 

 

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خراسان شمالی  با اظهار این مطلب در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفر 8 روزه هیئت تجاری اعزامی به چین پرداخت و گفت: این هیئت بازرگانی که به محوریت خراسان شمالی و سرپرستی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان با حضور 19 نفر از تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع 9 استان کشور به جمهوری خلق چین اعزام شده بود، به عقد 3 تفاهم نامه کلی با اتاق بازرگانی پکن و استان تیان جین این کشور و نیز انجمن صنایع غذایی آن منجر شد. «محمد صمدی» بیان کرد: در نشستی که با اعضای اتاق بازرگانی چین انجام شد، حضور تاجران و بازرگانان چینی چشمگیر بود.


وی عنوان کرد: در این سفر، تفاهم نامه هایی در زمینه توسعه صادرات و واردات، سرمایه گذاری های مشترک، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری، شرکت در نمایشگاه های مشترک و سرمایه گذاری در بخش های مختلف به امضا رسید.


وی ادامه داد: در این سفر هم چنین توانمندی های خراسان شمالی در بخش های مختلف و تسهیلاتی که به سرمایه گذاران خارجی ارائه می شود، برای تجار، سرمایه گذاران و مسئولان چینی تشریح شد. وی افزود: خراسان شمالی هم در این سفر آمادگی خود را برای صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی از جمله خشکبار اعلام کرد و از سویی، از واحدهای تولید کننده ماشین آلات مورد نیاز صنایع استان نیز بازدید شد تا صاحبان صنایع استان بتوانند با جایگزینی ماشین آلات و خرید قطعات جدید، برای بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی خود اقدام کنند.


تمایل چین برای سرمایه گذاری در معادن استان
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خراسان شمالی گفت: در این سفر، ظرفیت های استان در زمینه استخراج سنگ های معدنی منعکس شد و سرمایه گذاران چینی آمادگی خود را برای همکاری در این بخش اعلام کردند.


چین بازاری خوب برای کالاهای ایرانی
یکی از اعضای هیئت تجاری و بازاریابی اعزام شده به چین نیز در مورد این سفر گفت: یکی از ویژگی های صاحبان صنایع و بازار چین، برنامه ریزی دقیق و حساب شده است.«حیدریان» بیان کرد: چین، بازار خوبی برای کالاهای ایرانی است، به شرط این که کیفیت اجناس و تولیدات ما بتواند بازار آن کشور را تحت تأثیر قرار دهد، کالاها استاندارد سازی شود، به موقع بتوانیم آن ها را به بازار تحویل دهیم و زمان بندی دقیق داشته باشیم.


وی تأکید کرد: خراسان شمالی، معادن و منابع معدنی غنی دارد و چینی ها حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه هستند، اما باید زمینه های حضور آن ها از جمله شناسایی دقیق و برنامه ریزی مناسب انجام شود که این پیشنهاد به چینی ها داده شد.


این صنعتگر استان بیان کرد: فعالیت های خراسان شمالی در زمینه بازاریابی نسبت به استان های دیگر، بیشتر و اتاق بازرگانی ما، فعال تر است و با سفرهای تجاری می توانیم بازارهای مختلف را ببینیم و سلایق کشورها را شناسایی و براساس آن، برای تولیدات خود برنامه ریزی کنیم.


وی اضافه کرد: در این سفر، مشاهده فعال بودن مردم چین و کار مفیدی که روزانه انجام می دهند، به ویژه استفاده آن ها از چیزهایی که در نظر ما ممکن است بی ارزش و دور ریختنی باشد، نگاه صاحبان صنایع و تجار ما را دگرگون کرد.

۱۲ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP