همایش بین المللی سرمایه گذاری خارجی در تهران افتتاح شد

همایش بین المللی سرمایه گذاری خارجی در تهران افتتاح شد

 

بنا به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،همایش بین المللی سرمایه گذاری خارجی در ایران  با حضور وزرای امور خارجه،  راه و ترابری،مسکن و شهرسازی ،امور اقتصاد و دارایی در مرکز همایشهای بین المللی رایزن افتتاح شد.
ریاست سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران اظهار داشت: در این همایش فرصتهای فعال سرمایه گذاری در کشورمان در صنایع مختلف از جمله فولاد،نفت ،گاز،پتروشیمی ، صنایع فلزی، صنایع غذایی،دارویی ،شیلات،مسکن و شهرسازی مورد بحث و بررسی سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت.

بهروز علیشیری تصریح کرد: بیش از 200 شرکت بزرگ داخلی و نمایندگانی از 120 کشور بزرگ خارجی از 17 کشور مختلف از جمله آلمان ،دانمارک ،سوئد، عربستان سعودی ، آمریکا، امارات،کره جنوبی،چین،ترکیه،افریقای جنوبی و کشورهای  دیگر در این همایش حضور داشتند.
معاون وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: باید با همکاری دستگاههای مختلف خصوصا وزارت امور خارجه  تلاش کرد که سرمایه گذاری خارجی در کشور افزایش یابد.
وی همچنین از انتخاب ایران برای سرمایه گذاری توسط 14 کشور خبر داد و گفت:سرمایه گذاری این کشورها به زودی شروع خواهد شد و البته امیدواریم با کمک بخش خصوصی و با همراه بنگاه های خصوصی و عمومی بتوانیم فرصتهای سرمایه گذاری کشور را بیشتر معرفی کنیم.

علیشیری افزود: چارچوب وضوابط قانونی سرمایه گذاری خارجی در ایران ، سیاستها وضوابط خصوصی سازی ، سیاستها وچارچوب ضوابط تجارت خارجی ، سیاست ها و ضوابط بازار بورس ایران ، معرفی نقش سرمایه گذاری خارجی در صنایع  توریسم،ماشین سازی ،مخابرات از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش است.
 در این همایش وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به افزایش سرمایه گذاری خارجی در کشورمان تاکید کرد: مجوزهای صادره سرمایه گذاری 600 درصد و سرمایه های وارده 300 درصد رشد یافته است.
"سیدشمس الدین حسینی" اظهار داشت: با توجه به اینکه ظرفیت های ایران برای جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب است باید اقدام مناسبی نیز در این خصوص انجام شود.
وی تصریح کرد: آماری که تاکنون در خصوص سرمایه گذاری خارجی اعلام می شود تنها بخشی از سرمایه گذاری خارجی تحت پوشش جلب قانون سرمایه گذاری خارجی است.
به گفته وی، بخش عمده ای از آمار و ارقام پروژه های نفتی در آمار و اطلاعات سرمایه گذاری خارجی کشور وجود ندارد.
وی با بیان آنکه شیوه های دیگر جلب منابع مالی خارجی در حال بررسی است، بر ضرورت استفاده از فرصت ها تاکید کرد.
حسینی با اشاره به سیاست های اجرایی اصل 44 قانون اساسی، گفت: در گذشته بخش خصوصی امکان حضور در بسیاری از حوزه ها را نداشت اما پس از ابلاغ قانون این امر میسر و فرصت مناسب و جذابی را پیش روی آنها قرار داد.
در این همایش که رییس اتاق بازرگانی ترکیه  نیز حضور داشت اظهار امیدواری  کرد که مبادلات تجاری ایران و ترکیه تا سال 2010 به 10 میلیارد دلار افزایش یابد .
اوغلو تصریح کرد:با توجه به مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه ظرفیتهای مناسبی در صنایع کشاورزی ، توریسم ،و  غیره بین دو کشور وجود دارد. 

متکی خطاب به سرمایه گذاران خارجی: امکان حضور در برخی صنایع سودآور ایران تنها یک بار اتفاق می افتد
همچنین در این همایش وزیر امور خارجه نیز در سخنانی با اشاره به موقعیت سهم ایران در منطقه خطاب به سرمایه گذاران خارجی گفت: امکان حضور در برخی منابع سودآور ایران تنها یک بار اتفاق می افتد.به گزارش ایسنا منوچهر متکی با تاکید بر این که وزارت امور خارجه آمادگی دارد به رفع موانع و مشکلات احتمالی بر سر راه سرمایه گذاری خارجی در ایران کمک کند گفت: در حال حاضر برای آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که در ایران فعالیت می کنند روادید کثیرالمسافره صادر می شود در فرودگاه های ایران نیز روادید دو هفته ای صادر می شود هم چنین معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه از اعضای هیئت سرمایه گذاری خارجی در وزارت امور اقتصادی و دارایی است و تلاش کرده وظایف خود را در صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی در کوتاه ترین زمان و موثرترین وجه ایفا کند.

۹ خرداد ۱۳۸۸ ۱۷:۲۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP