مشوق های دولت برای سرمایه گذارانی که از توانمندی داخلی بهره می گیرند

مشوق های دولت برای سرمایه گذارانی که از توانمندی داخلی بهره می گیرند
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سرمایه گذارانی که از تجهیزات و توانمندی های داخلی استفاده کنند از مشوق های دولت برخوردار می شوند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، 'عبدالحسین بیات'  در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس تجهیزات دوار در صنایع نفت و نیرو، افزود: یکی از بسته هایی که سرمایه گذاران با بهره گیری از تولیدات داخلی می توانند از آن بهره مند شوند محل صندوق توسعه است.

وی همچنین با اشاره به اجرای اصل 44 در بخش پتروشیمی گفت: با ورود صنایع پتروشیمی به اصل 44 و خصوصی سازی این صنایع این سوال مطرح می شود که آیا ممکن است بخش خصوصی سیاست های دولت را دنبال نکند؟

وی ادامه داد: در این راستا سعی شده است که فرصت های سرمایه گذاری در قالب الزامات و مقررات واگذار شود تا روند توسعه ای پتروشیمی مسیر خود را به طور مناسب ادامه دهد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشمی اضافه کرد: اصل 44 بستری ایجاد کرده که توجه به توانمندی های داخلی بیشتر شود.

بیات کاهش هزینه ها را نتیجه بکارگیری تجهیزات تولید داخل عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاران داخلی و خارجی تلاش می کنند هزینه سرمایه گذاریشان را به هر نحو که شده کاهش دهند که استفاده از توانمندی های داخلی هزینه ها را نسبت به استفاده از تولیدات خارجی کاهش می دهد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در بخش برق، ابزار دقیق و مواد شیمیایی 70 درصد از تولیدات داخلی استفاده می شود و بیش از 15 درصد از کل تجهیزات ساخت داخل می باشد که با احتساب قطعات یدکی به 25 درصد می رسد.

سومین کنفرانس تجهیزات دوار در صنایع نفت و نیرو هم اکنون در مرکز همایش های رازی برپا است و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

۱۳ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP