جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، سرآمد سیاست های توسعه ای تهران

جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، سرآمد سیاست های توسعه ای تهران
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و هدایت آنها به سمت احداث مجتمع های تجاری، رفاهی و ورزشی سرآمد سیاست های توسعه ای تهران است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایران نیوز،سید محمدهادی ایازی ضمن بیان این مطلب افزود: جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و هدایت آنها به سمت احداث پروژه‌ها و مجتمع‌های تجاری، رفاهی و ورزشی در واقع شکلی دیگر از مشارکت مردم در توسعه امور شهری است که شهرداری تهران در سال های گذشته در تمامی عرصه ها آن را در راس امور دنبال کرده است.


او وجود مجتمع های تجاری، رفاهی و ورزشی را مهم‌ترین ویژگی کلان‌شهرها دانست و گفت: امروزه کلانشهرها بدون وجود مجتمع‌های بزرگ تجاری و رفاهی معنا ندارند و مدیران شهری به منظور توسعه همه جانبه و پایدار، احداث پروژه هایی با کاربرد تجاری و تفریحی و تفرجی را همواره مد نظر قرارداده اند.


لزوم توسعه فضاهای تجاری، رفاهی و ورزشی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: کلانشهر تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست و موازی با توسعه سایر حوزه های زندگی شهری شاهد افزایش فضاهای کالبدی با کاربری تجاری، تفرجگاهی و ورزشی هستیم. امیدواریم مقدمات و الزامات احداث و اجرای پروژه های بزرگ با کاربردهای مذکور در نقاط مختلف شهر تهران فراهم شود و شهروندان با حداقل تردد بتوانند به امکانات تفریحی و تجاری دسترسی داشته باشند.


او با اشاره به موقعیت مناسب مکانی مجتمع بزرگ بازار تهران افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 190 هزار مترمربع با کاربردی تجاری، تفریحی، تفرجگاهی و اقامتی با مشارکت سرمایه گذاران مالزی در بهترین منطقه شمال غرب پایتخت عملیاتی شده است.


ایازی تصریح کرد: این منطقه به دلیل موقعیت ارتباطی بی نظیر و مجاورت با شهرک های مسکونی و برخورداری از جمعیت 500 هزار نفری دارای ظرفیت های بسیار مناسبی برای اجرای این پروژه بزرگ به شمار می رود و امکان تبدیل شدن به یکی از مهمترین قطب‌های تجاری تهران را دارد.


*پروژه هزار و یک شب، آبنوس، پروژه کن و دریاچه چیتگر در غرب تهران
او با بیان نحوه مشارکت شهرداری تهران در این پروژه عظیم گفت: سرمایه گذاری شهرداری تهران با تامین زمین و مجوزهای لازم اجرای پروژه بیش از صد میلیارد تومان برآورد می شود که بازگشت سرمایه 350 میلیارد تومانی، اجرای این پروژه برای شهرداری تهران بسیار سودآور بوده است.


سخنگوی شهرداری تهران ادامه داد: با اختصاص 4 هزار متر مربع این مجتمع به احداث پارکینگ طبقاتی بسیاری از مشکلات ترافیکی این محدوده برطرف خواهد شد. احداث فضای سبز، سینما، هتل، مجتمع های فرهنگی، هنری و تجاری از مهمترین کاربری این پروژه به شمار می رود.


او با اشاره به پروژه های توسعه ای شمال غرب تهران گفت: احداث پروژه هزار و یک شب، آبنوس، پروژه کن و دریاچه چیتگر مهمترین پروژه های توسعه شمال غرب پایتخت محسوب می شوند.

۱۳ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP