با مصوبه هیات مقررات زدایی : لزوم اصلاح آیین نامه قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور

با مصوبه هیات مقررات زدایی : لزوم اصلاح آیین نامه قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر هیات نظارت بر مقررات زدایی و تسهیل شرایط صدور مجوزها و پروانه فعالیتهای اقتصادی از برگزاری بیست و نهمین جلسه هیات نظارت بر مقررات زدایی با موضوع بررسی آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 33 اصلاحی قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور خبر داد.
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشیری ضمن بیان این مطلب که  متعاقب واگذاری مسئولیت دبیرخانه هیات مذکور از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، این جلسه برای نخستین بار در محل این  سازمان برگزار شد خاطر نشان کرد: در این جلسه موضوع درخواست اصلاح آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده (33) اصلاحی قانون حفاظت و بهره­برداری از جنگل­ها و مراتع کشور موضوع تصویب­نامه شماره 2014کمیسیون اصل 138 قانون اساسی با توجه به گزارش کارشناسی ارائه شده از سوی دبیرخانه هیات، مورد بررسی قرار گرفت .
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه اظهار داشت:  فرآیند پیش بینی شده در آیین نامه مذکوردر زمینه واگذاری اراضی ملی و دولتی جهت اجرای طرحهای سرمایه گذاری مورد اعتراض و نارضایتی سرمایه گذاران  و متقاضیان سرمایه گذاری در کشور قرار گرفته بود و علی رغم اینکه هدف قانون گذار از این مصوبه تسهیل در ارائه زمین به عنوان مشوق جذب سرمایه گذاری بوده است ولی بدلیل شفاف نبودن فرایند واگذاری زمین در این آیین نامه خود به یک عامل دافع در جذب  سرمایه گذاری تبدیل شده است.
وی همچنین یادآور شد: به دلیل عدم شفافیت در نحوه  انتقال قطعی زمین به سرمایه­گذار پس از اجرای کامل طرح­های مصوب مربوطه، اطمینان لازم و کـافی برای سرمایه گذاران در انجام سرمایه­گـذاری در زمین واگذار شده ایجاد نمی گردد.
  دبیر هیات نظارت بر مقررات زدایی در ادامه افزود:در جلسه مذکور که با حضور اکثریت اعضا و نماینـدگان   تام الاختیار وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید،پس از ارائه گزارش دبیـرخانه هیـات، نقـطه نظـرات نماینـدگان وزارت جهاد کشاورزی استماع شد و سپس اعضای هیات مقررات زدایی وارد رسیدگی محتوایی شدند.اعضا ضمن تایید وارد بودن اشکالات مطروحه به اتفاق آرا بر ضرورت اصلاح آیین نامه موصوف تاکید و آن را تصویب نمودند..
این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: به استناد ماده (7) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و آیین­نامه اجرایی آن، مصوبه مذکور جهت انجام اصلاحات مورد نظر به وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ و مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت 30 روز اقدامات لازم را جهت بازنگری،اصلاح و  اجرایی شدن مصوبه هیات نظارت بر مقررات زدایی انجام و نتیجه را به هیات موصوف گزارش نماید .
 لازم به ذکر است هیات نظارت بر مقررات زدایی و تسهیل شرایط صدور مجوزها و پروانه ‌فعالیتهای اقتصادی در اواخر سال 1387 و در اجرای تبصره (4) ماده (7) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی ، با حکم رئیس جمهور تشکیل گردید.
 یاد آور می شود این هیات مرکب از بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر هیات نظارت بر مقررات زدایی،  ابوالحسنی هستیانی ، معاون امور بانکی،بیمه و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل 44قانون اساسی ،فاطمی زاده مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی،خبره قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور ، عادل آذر رئیس مرکز آمار ، زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران، زال پور نماینده بخش خصوصی و قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادارمی باشد.
۱۸ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP