مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:توجیه اقتصادی سرمایه گذاری در قشم بسیار بالاست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:توجیه اقتصادی سرمایه گذاری در قشم بسیار بالاست
فعالیت هاى کلان اقتصادى با استفاده از مزیت هاى ویژه را برای سرمایه گذاران داخلى و خارجى در قشم همراه با توجیه اقتصادی و مقرون به صرفه خواند .

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری موج، مهندس اسفندیار حیدرى پور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: معافیت مالیاتى 20 ساله جهت فعالیت هاى اقتصادى اعم از صنعتى، تجارى و خدماتى درکنار آزادى مشارکت 100 درصدى سرمایه گذاران خارجى بخشى از مزیت هاى مهم سرمایه گذارى در منطقه آزاد قشم مى باشد.

وى افزود: معافیت از پرداخت هرگونه حقوق گمرکى و سود بازرگانى براى واردات مواد اولیه صنایع مختلف به همراه ماشین آلات و قطعات یدکى براى تولید کنندگان در منطقه آزاد قشم نیز از دیگر مزایاى سرمایه گذارى در این منطقه محسوب مى شود.

وى، از تضمین کامل سرمایه هاى خارجى توسط دولت از طریق قانون جلب و حمایت خارجى و امکان ورود کالاهاى ساخته شده تولید کنندگان منطقه آزاد قشم به داخل کشور به میزان ارزش افزوده به عنوان بخش دیگرى از مزایاى سرمایه گذارى در قشم نام برد.


به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فروش و اجاره زمین با شرایط ویژه به سرمایه گذاران داخلى و اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجى نیز موجب حضور بیشتر سرمایه گذاران براى ایجاد فعالیت هاى اقتصادى در جزیره قشم مى شود.


وى از ایجاد شرایط مناسب فعالیت هاى بانکدارى داخلى و خارجى، صدور ویزا براى خارجیان در مبادى ورودى منطقه آزاد قشم و مقررات ساده و مناسب نیروى کار به عنوان دیگر مزایاى سرمایه گذارى در قشم نام برد.


حیدرى پور در پایان با اشاره به فعال شدن مرکز خدمات سرمایه گذارى در قشم تصریح کرد: فعالیت دستگاه هاى تصمیم گیرنده در این مرکز با هدف جذب سرمایه گذار و ارایه خدمات به آنان در ساختمان منطقه آزاد قشم، عملیات صدور مجوز سرمایه گذارى را در این منطقه به 48 ساعت کاهش می دهد .

۱۹ دی ۱۳۹۰ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP