وزیر اقتصاد: فازهای بعدی هدفمندی یارانه ها با همفکری مردم انجام می شود

وزیر اقتصاد: فازهای بعدی هدفمندی یارانه ها با همفکری مردم انجام می شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که دیگر فازهای قانون هدفمندی یارانه ها با همفکری مردم اجرا می شود، گفت: برای مقابله با تحریم ها باید از ظرفیت های اقتصادی ملی استفاده کرد.

 

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا،سیدشمس الدین حسینی در گفت وگو با این خبرگزاری تاکید کرد: هدفمند کردن یارانه ها یک برنامه است و در حال حاضر این قانون تکلیفی بر دوش ماست که باید طی 5 سال اجرا شود، پس طبیعی است نه تنها فاز دوم بلکه فازهای دیگر آن را دولت باید اجرا کند و اگر اجرا نکند در واقع دولت از اجرای قانون سرباز زده است. به همین دلیل مجلس و بخش های مختلف از دولت این مطالبه را دارند که فازهای دیگر قانون اجرا شود. خوشبختانه رسانه ها کمک کردند تا منافع خوبی که از این قانون به دست آمده را اعلام کنند.


حسینی تصریح کرد: به عنوان مثال در کمتر از دو سال واردات گندم از 1260 میلیون دلار به کمتر از 4 میلیون دلار رسید؛ روندی که می رفت بخش عمده ای و معادل بودجه عمرانی کشور صرف واردات فرآورده های نفتی شود، امروز این مسئله متوقف شده و ما به صادرکننده تبدیل شدیم.


وزیر اقتصاد با اشاره به اجرای دیگر فازهای قانون هدفمندی ادامه داد: ما باید دستاوردهای این مرحله را تدوین کنیم؛ حتما چالش هایی وجود داشته است اما باید یک برنامه های تکمیلی صورت بگیرد و در صورت انجام چنین اقداماتی، با هم فکری مردم فازهای دیگر طرح اجرا می شود.


وی در ادامه با اشاره به بحث تحریم ها عنوان کرد: برای مقابله با تحریم باید از ظرفیت های اقتصاد ملی بیشتر استفاده کنیم. با وجود این که سال گذشته سالی بود که 10 مه آن را در تحریم پشت سر گذاشتیم و علی رغم همه دشواری ها، دشمنی ها و تنگ نظری هایی که وجود داشت، دولت موفق شد با همکاری فعالان اقتصادی اقدامات موثری را انجام دهد.


حسینی ادامه داد: اگر دیگر کشورها تلاش می کنند جلوی استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری در ایران را بگیرند؛ اما می توان با انجام اقداماتی در استان ها و کشور هزینه سرمایه گذاری را کاهش داد. استقبال و در واقع فراخوان های ما برای سرمایه گذاری باید گسترش یابد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی که در حاشیه مراسم افتتاح مرکز اقتصادی استان خوزستان سخن می گفت، اظهار کرد: برای بازدید از دو گمرک خرمشهر و بندرامام خمینی(ره) به استان سفر کرده ام. در عین حال فرصتی فراهم شد تا حداقل در شهرستان های خرمشهر و آبادان نشستی با فعالان اقتصادی داشته باشیم.


وی استان خوزستان را یکی از استان های موفق در جذب سرمایه گذاری توصیف کرد و گفت: سال گذشته حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان صورت گرفته و برآوردها نشان می دهد امسال نیز جذب سرمایه گذاری های استان به 2 میلیارد دلار برسد.


وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم راه اندازی مرکز اقتصادی در کنار اقدامات دیگر موجب شود تا از ظرفیت های استان که یکی از استان های با استعداد کشور است بیش از پیش بهره مند شویم.
 

۱۹ دی ۱۳۹۰ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP