معاون وزیرامور اقتصادی و دارایی خواستار شد:تامین منابع مالی در تعاونی‌ها با حداقل ریسک و حداکثر بهره‌وری

معاون وزیرامور اقتصادی و دارایی خواستار شد:تامین منابع مالی در تعاونی‌ها با حداقل ریسک و حداکثر بهره‌وری
بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی باید به سمت شیوه‌های تامین منابع مالی با حداقل ریسک و حداکثر بهره‌وری بروند.

 

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز علیشیری در همایش سراسری اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون کشور گفت: یکی از بزرگترین ضعف‌ها در فرایند رقابت بخش‌های خصوصی و دولتی عدم آشنایی دقیق به شیوه‌های تامین منابع مالی است و بخش‌های خصوصی و تعاونی ما به اندازه کافی برای نگاه حرفه‌ای به تامین منابع مالی آماده نیستند.

وی گفت: بنگاه اقتصادی باید به سمت کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری برود و نقش تشکل‌ها و بنگاه‌ها به ویژه تعاونی در این زمینه حائز اهمیت است.

علیشیری با اشاره به سهم 25 درصدی بخش تعاون تا پایان برنامه پنجم توسعه اظهار کرد: 25 درصد اقتصاد کشور یعنی 25 درصد هزار میلیارد دلار و اگر بپذیریم که میزان GDP کشور 800 میلیارد دلار باشد بیش از 200 میلیارد دلار از آن باید توسط تعاونی‌ها مدیریت و محقق شود.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه میزان سرمایه گذاری خارجی در سال 88 را سه میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: این میزان نسبت به سال 87 معادل 86 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری در سال 89 نیز به مرز چهار میلیارد دلار رسید که نشان از 20 درصد رشد مجدد دارد و در مجموع طی دو سال گذشته رشد جذب سرمایه گذاری 125 درصد بوده است.

علیشیری در عین حال با اشاره به طرح فضای کسب وکار در مجلس افزود:‌ امروز برای گرفتن مجوز کسب و کار باید از مراحل مختلفی گذر کرد ولی ما امیدواریم که شاخص‌ها و مولفه‌های مورد نظر در کسب وکار به ویژه تقلیل هزینه‌ها از سوی بنگاه‌های اقتصادی دنبال شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بخش‌های خصوصی و تعاونی برای گسترش سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌های خارجی به کشور حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

۲۰ دی ۱۳۹۰ ۱۴:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP