ریاست سازمان سرمایه گذاری و هیات همراه وارد استان مازندران شد

ریاست سازمان سرمایه گذاری و هیات همراه  وارد استان مازندران شد

 
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و هیات همراه  وضعیت شهرک های صنعتی غرب استان مازندران را بررسی می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، "بهروز علیشیری" در خصوص سفر در استان مازندران گفت: در این بازدید که کارآفرینان، بخش خصوصی و نمایندگان دستگاه های اجرایی حضور داشتند، واحد های صنعتی مستقر در استان مازندران و شهرک صنعتی مرزن آباد بازدید و مشکلات آنها بررسی شد.
وی ضمن اشاره به ماده(7) سیاست های اصل 44 قانون اساسی خاطرنشان کرد: براساس این ماده قانونی دستگاه های دولتی موظفند، ترتیبی اتخاذ کنند تا کلیه مقررات ناظر بر صدور پروانه ها و مجوزهای سرمایه گذاری و کسب و کار با رویکرد حذف مجوزهای غیر ضروری پاسخ متقاضی حداکثر ظرف 10 روز از تاریخ ثبت درخواست توسط مرجع ذیربط کتبا داده شود.
علیشیری از طراحی سیستم برقراری ارتباط الکترونیکی مستقیم با تمام دستگاههای مرتبط سرمایه گذاری خارجی از جمله گمرک، وزارت امور خارجه و غیره خبر داد و تاکید کرد: مشکلات سرمایه گذاران خارجی از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور آنها حل می شود.
وی یادآور شد: قرار است 10 همایش بین المللی خارجی در کشورهای مختلف توسط سازمان سرمایه گذاری انجام شود که در آن حضور بخش خصوصی و صاحبان پروژه ها پیش بینی شده است.
همچنین در این بازدید فرمانداران شهرستان چالوس و نوشهر، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از بخش خصوصی و صنعت در این دو شهرستان ارائه و آمادگی خود را جهت بررسی مشکلات صاحبان شرکت های صنعتی اعلام کردند.
در این دیدار نمایندگان بخش خصوصی نیز به ذکر برخی از مشکلات نظیر تأمین انرژی برق شهرک صنعتی مرزن آباد، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت ها، کمبود مواد اولیه و غیره اشاره کردند.
گفتنی است سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران تاکنون توانسته است در سفرهای استانی مدیران و کارشناسان این سازمان، بیش از 300 پروزه سرمایه گذاری خارجی در کشور را جهت معرفی به سرمایه گذاران خارجی شناسایی کند.

۱۸ خرداد ۱۳۸۸ ۱۲:۰۳
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP