درسی امین جلسه هیات نظارت بر مقررات زدایی تصویب شد: لزوم اصلاح آیین نامه تاسیس شرکتهای کارگزار دریایی،جاده ای و هوایی

درسی امین جلسه  هیات نظارت بر مقررات زدایی  تصویب شد: لزوم اصلاح آیین نامه تاسیس شرکتهای کارگزار دریایی،جاده ای و هوایی
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر هیات نظارت بر مقررات زدایی و تسهیل شرایط صدور مجوزها و پروانه فعالیتهای اقتصادی، از بررسی اصلاح آیین نامه تاسیس شرکتهای کارگزار دریایی،جاده ای و هوایی در سی امین جلسه هیات نظارت بر مقررات زدایی خبر داد.
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشری ضمن بیان این مطلب که سی­امین جلسه هیات نظارت بر مقررات­زدایی و تسهیل شرایط صدور مجوزها و پروانه فعالیتهای اقتصادی با حضور اکثریت اعضاء و نماینده تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردید،اظهار داشت:. در این جلسه درخواست اصلاح آیین نامه تاسیس شرکتهای کارگزاری دریایی، بندری، جاده ای و هوایی با توجه به گزارش کارشناسی ارائه شده از سوی دبیرخانه هیات، مورد بررسی قرار گرفت.
 
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه افزود: محدودیتهای مدیریتی در شرکتهای ایرانی فعال در زمینه حمل و نقل و همچنین محدودیت در درصد مشارکت سرمایه­گذاران خارجی در تاسیس این گونه شرکت ها که بر اساس مصوبات و دستور العمل های مربوطه ایجاد شده است،  مورد اعتراض و نارضایتی سرمایه­گذاران  و متقاضیان سرمایه­گذاری در زمینه حمل و نقل شده است.
 
وی همچنین یادآور شد: با توجه به دستورالعمل­ها و آیین­نامه­های مربوطه، از یکسو اجازه تاسیس شرکتهای ایرانی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی  بعنوان سهامدار اکثریت و به­منظور ارائه خدمات بندری- دریایی، حمل و نقل جاده­ای و بین­المللی داده نمی­شود و از سوی دیگر، شرکتهایی که در کشور به منظور ارئه خدمات موصوف تشکیل شده­اند، اجازه انتخاب مدیرعامل خـارجی را نیز ندارند که این محدودیت موجب ایـجاد برخی مشکلات پیش روی سرمایه­گذاران خارجی و شرکت­های ایرانی مربوطه شده است.
 
دبیر هیات نظارت بر مقررات زدایی تصریح کرد: در جلسه  مذکورپس از ارائه گزارش دبیـرخانه هیـات و طرح نقـطه نظـرات و پـاسخ نماینـدگان تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی، اعضاء هیاتنظرات خود را ارائه نموده و ضمن تایید  وارد بودن اشکالات مطروحه،  مصوبه ای در خصوص ضرورت اصلاح آیین­نامه با رای مثبت تمامی اعضای حاضر به تصویب هیات نظارت بر مقررات زدایی رسید.
 
وی همچنین اظهار داشت: به استناد ماده (7) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مقررات آیین­نامه اجرایی آن، مصوبه مذکورجهت انجام اصلاحات مورد نظر به وزیر راه و شهرسازی ابلاغ  و مقرر گردید وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت 30 روز اقدامات لازم را جهت اجرایی شدن مصوبه فوق انجام و نتیجه را به هیات نظارت گزارش نماید.
 
این مقام مسول در پایان اظهار امیدواری کرد با اصلاح آیین نامه  مذکور امکان سرمایه گذاری خارجی در زمینه حمل و نقل در کشور تسهیل گردد.
 
۲۵ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP