وزیر نفت: نسل جدید قراردادهای نفتی در راه است

وزیر نفت:  نسل جدید قراردادهای نفتی در راه است
وزیر نفت از تدوین نسل جدید قراردادهای صنعت نفت خبر داد و گفت: کار کارشناسی برای تدوین این قراردادها در حال انجام است.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،رستم قاسمی درباره تدوین نسل چهارم قراردادهای بیع متقابل و عملیاتی کردن قراردادهای سرویس خدمات در صنعت نفت تصریح کرد: با استفاده از همه ظرفیت ها می توان تنوع قراردادی و مدل های مختلف را در قراردادهای صنعت نفت مورد توجه قرار داد.
بر پایه این گزارش، تنوع قراردادها می تواند حضور فعال تر علاقه مندان به صنعت نفت ایران را افزایش دهد و ابزارهای همکاری میان دولت و بخش خصوصی را فراهم سازد.
قاسمی درباره تعیین بهای نفت در بودجه سال 91 گفت: هنوز این رقم قطعی نشده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز پیش تر در این باره گفته بود: باید بحث کارشناسی برای تعیین قیمت نفت از جانب دولت و متولیان مربوط انجام شود؛ شرکت ملی نفت در این باره تصمیم گیری نمی کند.
پیش بینی صندوق حمایت از سازندگان داخلی در بودجه سال 91 وزیر نفت از راه اندازی صندوقی برای حمایت از سازندگان داخلی در بودجه سال آینده صنعت نفت خبر داد و افزود: با هدف کمک به سازندگان داخل، در بودجه سال آینده، صندوقی برای حمایت از سازندگان داخلی پیش بینی شده است تا بتوان با استفاده از ذخایر این صندوق، 60 تا 70 درصد هزینه قراردادها را به صورت وام و به عنوان پیش پرداخت در اختیار تولیدکنندگان قرار داد.
وی اظهار امیدواری کرد با تصویب این صندوق در سال 91، حمایت های موثری از سازندگان داخلی بشود تا آنها نیز پروژه ها را با کیفیت مناسب در زمان بندی تعیین شده انجام دهند.
وزیر نفت گفت: با هدف استفاده از منابع مالی کشور اعلام کردیم که موسسه های مالی و اعتباری بخش خصوصی، بانک های خصوصی و پیمانکاران می توانند با سرمایه گذاری در صنعت نفت از منابع خوبی برخوردار شوند، ضمن آن که کوشیدیم با هماهنگی بانک ها، سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این صنعت تشویق و جذابیت بیشتری در این بخش ایجاد کنیم.
قاسمی گفت: از کشورها و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت نفت استفاده خواهیم کرد، ضمن آن که با جذاب کردن قراردادها، شرایط سرمایه گذاری در صنعت نفت را برای بانک ها و دیگر موسسه های مالی و اعتباری آسان کرده ایم. بر پایه این گزارش، تاکنون 10 درصد به عنوان پیش پرداخت به سازندگان پرداخت می شد.
۲۵ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP