شهرهای جدید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال می کنند

شهرهای جدید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال می کنند
عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت : شهرهای جدید سهم بیش از 40 درصدی برای جذب سرمایه گذاری خارجی توسط وزارت راه وشهرسازی را دارند و از سرمایه گذاری داخلی وخارجی نیز استقبال می شود .

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،' علی توکلی '  اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در حوزه سرمایه گذاری خارجی 700 میلیارد ریال پروژه تعریف کرده که حدود 400 میلیارد ریال این رقم مربوط به مجموعه های وابسته به وزارتخانه است و بقیه برای شهرهای جدید پیش بینی شده است .

وی افزود : شهر جدید پرند واقع در 35 کیلومتری جنوب غرب تهران تنها شهرجدیدی است که سرمایه گذاری خارجی در چارچوب پروژه های مسکن مهر در آن صورت گرفته است .

به گفته این مقام مسئول ، حجم سرمایه گذاری شرکت ترکیه ای کوزو برای ساخت 20 هزار واحد مسکونی در پرند ، به میزان 20 درصد مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز را دربرمی گیرد.

توکلی تصریح کرد : مابقی منابع مورد نیاز از محل تسهیلات بانکی تامین شده که دولت جمهوری اسلامی ایران در اختیار متقاضیان مسکن مهر قرار داده است .

وی اضافه کرد : هنگام بهره برداری از واحد های مسکونی مهر پرند ، سرمایه گذار می تواند سهم آورده متقاضیان را از آنان دریافت نماید .

شرکت ترکیه ای کوزو در واقع بیش از 20 درصد سهمیه مسکن مهر شهرجدید پرند را دراختیار گرفته و این شهر در واقع 25 درصد طرح مهر مربوط به 17 شهرجدید را در اختیار دارد.

توکلی تصریح کرد : شرکت های ایرانی نیز می توانند کل پروژه های شهرهای جدید را تحت پوشش قرار داده و این شرکت آماده است تا آخرین اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنان قرار دهد.

وزارت راه وشهرسازی از سهمیه یک میلیون و 840 هزار واحد مسکونی طرح مهر مربوط به سال های 90-1389 برای شهرهای جدید سهم 372 هزار واحد مسکونی در نظر گرفته است .

در زمان حاضر 17 شهرجدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی (دراستان اصفهان)،هشتگرد (استان البرز)، سهند (آذربایجان شرقی )، عالی شهر (بوشهر)، اندیشه ، پرند و پردیس (استان تهران) ، بینالود ، گلبهار( خراسان رضوی)، رامین، شیرین شهر (خوزستان)، رامشار( سیستان وبلوچستان) ، صدرا ( فارس) ، مهاجران (مرکزی) و علوی (هرمزگان ) تحت پوشش وزارت راه وشهرسازی قرار دارند .

۲۵ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP