سرمایه گذاری خارجی در ایران سال به سال افزایش می یابد

سرمایه گذاری خارجی در ایران سال به سال  افزایش می یابد
معاون وزیر اقتصاد در جمع بخش خصوصی استان مازندران خبر داد:
سرمایه گذاری خارجی در ایران سال به سال افزایش می یابد
بنا به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،معاون وزیر اقتصاد و هیات همراه  با جمع کثیری از فعالان اقتصادی در شهرکهای صنعتی سلمان شهر و نارنجدار بن تنکابن دیدار و ملاقات کردند.
بهروز علیشیری اظهار داشت: با توجه به بسترسازیهایی مناسبی که در راستای حمایت و تشویق از سرمایه گذاری خارجی در کشورمان صورت گرفته است،  سرمایه گذاری خارجی در ایران افزایش خواهد یافت .
علیشیری افزود: گزارشهای مالی  بین المللی نیز حاکی از آن است که ایران علی رغم بحران مالی جهانی و تحریم هایی که بر کشورمان صورت گرفته است می تواند رقم قابل توجهی از سرمایه گذاری خارجی را جذب نماید به عنوان مثال واحد اطلاعات اکونومیست در گزارش ماه اوریل خود پیش بینی کرده است طی سال های آتی ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران افزایش خواهد یافت .
معاون وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: با توجه به تاکید رییس جمهور بر جذب سرمایه گذاری خارجی ، ستاد ویزه سرمایه گذاری خارجی  تشکیل شد و  7 دفتر سرمایه گذاری خارجی در 7 کشور سرمایه پذیر از جمله اقدام های انجام شده در این راستاست.
وی به حذف قوانین و موانع در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: با کمک مجلس و قوه قضاییه موفق به تهیه طرحی برای اصلاح قانون کار و تجارت شدیم تا سرمایه گذاری خارجی در کشورمان افزایش یابد .
علیشیری افزود: بیش از 80 جلسه تخصصی با بیش از 15 دستگاه اجرایی کشور و بخش خصوصی با حضور مسئولین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ،انجمن مدیریت صنعت و سایر دستگاههای اجرایی برای بهبود فضای کسب و کار در کشور برگزار شده است .
این مقام مسئول به رفع مشکلات سرمایه گذاران خارجی ستادهای سرمایه گذاری استانی و ملی اشاره کرد و افزود:ریاست این ستادها در استانها به ریاست استانداران محول شده است و در  تهران  ستاد سرمایه گذاری ملی به ریاست وزیر اقتصاد می باشد که سریعا به اعتراض سرمایه گذاران رسیدگی کرده و دستور رفع موانع را صادر می کنند.
۱۹ خرداد ۱۳۸۸ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP