پیش‌بینی کاهش اعتبار کشورهای یورو از سوی فیتچ

پیش‌بینی کاهش اعتبار کشورهای یورو از سوی فیتچ
فیتچ پیش‌بینی کرد بازبینی رتبه شش کشور منطقه یورو از سوی این موسسه، تنزل یک یا دو درجه از رتبه اعتبار مالی بیش‌تر این کشورها را در پی داشته باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موسسه اعتبارسنجی فیتچ، رتبه اعتبار مالی کشورهای بلژیک، اسپانیا، اسلوونی، ایتالیا و قبرس را در اواخر سال گذشته برای تنزل احتمالی تحت بازبینی قرار داد.

اد پارکر، یکی از مدیران ارشد فیتچ، در کنفرانس این موسسه در مادرید، گفت: بازبینی رتبه این کشورها تا پایان ماه ژانویه به نتیجه می‌رسد.

موسسه اعتبارسنجی "استاندارد اند پورز" هفته گذشته رتبه اعتباری 9 کشور اروپایی شامل فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، قبرس، پرتغال، اتریش، اسلواکی، اسلوونی و مالت را کاهش داد و پس از آن رتبه اعتبار صندوق تسهیلات ثبات مالی اروپایی (EFSF) که صندوق نجات منطقه یورو است و تاکنون برای تهیه وام‌های اضطراری به ایرلند و پرتغال مورد استفاده قرار گرفته را کاهش داد.

اقدام موسسات اعتبارسنجی در کاهش رتبه اعتبار این کشورها، موجب افزایش هزینه استقراض آن‌ها شده و تامین اعتبار در بازارهای اوراق قرضه را برای آن‌ها دشوارتر می‌کند در حالیکه کشورهای منطقه یورو ناچارند برای جبران بدهی‌ها و کسری بودجه سالانه خود، میلیاردها یورو قرض بگیرند.

۱ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP