عضو کانون هماهنگی دانش و صنعت زعفران:کیفیت زعفران ایران، فراتر از استانداردها است

عضو کانون هماهنگی دانش و صنعت زعفران:کیفیت زعفران ایران، فراتر از استانداردها است
عضو کانون هماهنگی دانش و صنعت زعفران گفت: زعفران‌های فرآوری شده در قالب طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران، بالاتر از استانداردهای جهانی قرار گرفت.

 

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری در منطقه خراسان جنوبی، اظهار کرد: با اعلام نتایج آزمایش‌های صورت گرفته روی زعفران‌های تولید شده در قالب این طرح، رکورد جدیدی را از نظر رنگ‌دهی و عدم آلودگی به دست آوردیم که در نوع خود بی‌نظیر است.

حسینی با بیان اینکه نمونه‌های آزمایش شده به صورت کاملا تصادفی از زعفران های تولیدی کشاورزان انتخاب شده‌اند، افزود: نتایج آزمایش‌ها نشان داده که کیفیت زعفران تولیدی با این روش فراتر از استانداردهای موجود است.

وی گفت: نمونه‌های زعفران در آزمایشگاه اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان رضوی، تایید شده و نتایج آن نشان داد که اصلی‌ترین هدف طرح بهبود کیفیت زعفران تحقق پیدا کرده است.

۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP