رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی از تسهیل شرایط ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران خارجی خبر داد

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی از تسهیل شرایط ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران خارجی خبر داد
ابوالفضل کوده ای رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران از عدم لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای سرمایه گذاران خارجی مشمول قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در خصوص ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، کوده ای با اشاره به بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص شرایط قانونی تاسیس و مدیریت شرکتهای تجاری و ضمن بیان این مطلب که ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای مدیران و بازرسان شرکتهای  تجاری ایرانی در مرحله تاسیس ضروری می باشد،‌خاطر نشان کرد:به منظور تسهیل در شرایط و روند سرمایه گذاری و فراهم نمودن بسترهای لازم برای فعالیت  سرمایه گذاران خارجی در کشور، سهامداران خارجی که مشمول قانون تشویق  و حمایت از سرمایه گذاری خارجی می باشند از این ضابطه و طی کردن این فرایند ، مستثنی می باشند.


رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی  ایران در ادامه افزود: بر اساس بخشنامه مذکور مراجع ثبت مکلفند راهنمایی های لازم جهت ثبت انواع شرکتهای تجاری و موسسات غیر تجاری از جمله مدارک مورد نیاز را از طریق چاپ بروشور،نصب اعلامیه در نقاط مناسب در اختیار عموم قرار دهند .
مضافا سرمایه گذاران خارجی با مراجعه به پورتال سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می توانند اطلاعات لازم در این خصوص را در مدت زمان کوتاهتر و صرف هزینه کمتر به دست بیاورند.

وی همچنین ضمن بیان این مطلب که بر اساس بخشنامه موصوف متقاضیان و سرمایه گذاران  خارجی برای ثبت اشخاص حقوقی باید مدارک لازم را همراه با تقاضای مربوطه به مرجع ثبت ارائه نمایند اظهار داشت:شروع فرایند ثبت از زمان تحویل مدارک مورد نیاز می باشد و مراجع ثبت باید با راهنمایی متقاضیان از پذیرش و ثبت مقدماتی مدارک ناقص خودداری نمایند.


لازم به ذکر است بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  پیرو بخشنامه شرایط قانونی مدیریت شرکتهای تجاری ،به منظور رفع ابهامات بخشنامه اول و تسریع در فرآیند ثبت شرکتها به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی به ادارات کل ثبت شرکتها ،ثبت اسناد و املاک استانها ،معاونت امور اسناد و دفتر بازرسی و  پاسخگویی به شکایات ابلاغ شده است.

۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP