معاون معدنی وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد/ 96 میلیون تن تقاضا برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد

معاون معدنی وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد/  96 میلیون تن تقاضا برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد
معاون معدنی وزیر صنعت،معدن و تجارت از 96 میلیون تن تقاضا برای سرمایه گذاری در بخش فولاد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا ، 'وجیه الله جعفری' در گشایش دومین همایش ' چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران ' در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، با اعلام اینکه هم اکنون ظرفیت تولید فولاد کشور 19.5 میلیون تن است، میزان تولید فولاد در 10 ماه گذشته را 11 میلیون تن ذکر کرد.

وی با بیان اینکه سهم معدن در تولید ناخالص داخلی 5.5 تا شش درصد است،افزود: 30 درصد سرمایه گذاری صنعتی و معدنی،25 درصد اشتغال کشور،45 درصد صادرات صنعتی و معدنی و 30 درصد بازار بورس متعلق به بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال1357، ظرفیت تولید فولاد خام کشور 670 هزارتن و میزان تولید 368 هزار تن بوده است ، تصریح کرد که تا پایان سال 1389 ، ظرفیت تولید فولاد به 18 میلیون و 500 هزار تن و میزان تولید فولاد به 12 میلیون و 719 رسید.

جعفری افزود: هم اکنون سیاست وزارت صنعت،معدن و تجارت برای بخش فولاد تامین حداکثری نیاز داخلی و سپس صادرات ، تکمیل و تقویت صنایع بالا دستی و پایین دستی در این بخش ،جذب و توسعه سرمایه گذاری باحضور بخش خصوصی و صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش فولاد است.

وی در ادامه سرمایه گذاری در بخش فرآوری سنگ آهن را برای توسعه بخش فولاد ضروری دانست و افزود: بخش خصوصی هم اکنون فعالیت خود را در این بخش شروع کرده و به زودی نتایج خوبی از سرمایه گذاری در این بخش نصیب صنعت فولاد می شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت به تحریم ها نیز اشاره کرد و گفت: علیرغم این تحریم ها 65 درصد تجهیزات صنعت فولاد ساخت داخل است.

وی در پایان با بیان اینکه امنیت سرمایه گذاری در بخش معدن برای حضور بخش خصوصی تامین می شود، افزود: برای رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد نیازمند فراهم کردن 200 میلیون تن ظرفیت حمل و نقل است که با فراهم کردن این زیرساخت ها زمینه حضور پر رنگ تر بخش خصوصی نیز فراهم می شود.

۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP