معاون وزیر اقتصاد خبر داد:رتبه فضای کسب و کار در ایران بهبود می یابد

معاون وزیر اقتصاد خبر داد:رتبه فضای کسب و کار در ایران بهبود می یابد
در آخرین دیداری که نمایندگان بانک جهانی، جهت ارزیابی بهبود فضای کسب و کار در ایران داشتند، از سازمانهای دولتی مرتبط با شاخصهای مرتبط ده گانه فضای کسب و کار، دیدار کردند.


بهروز علیشیری افزود: ازاوایل سال 1386 بهبود رتبه فضای کسب و کار در کشور در دستور کار این سازمان قرار گرفت و با حضور دستگاه های اجرایی،قوه قضاییه ،بخش خصوصی و سایر مراجع ذیربط این شاخصها در محل سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
علیشیری در ادامه تصریح کرد: 10 کارگروه تخصصی بهبود فضای کسب و کار، نشستهای جداگانه ای در محل سازمان برای بررسی هر شاخص برگزار شد و آمادگی لازم دستگاه های اجرایی برای رفع موانع کوتاه مدت و بلند مدت احراز شد.
ریاست سازمان سرمایه گذاری یادآور شد: هیأت بانک جهانی در آخرین ملاقات از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور، شهرداری تهران، اداره کل ثبت شرکتها و مجتمع قضایی دیدار کردند که در نتیجه آن سیستم مدیریت پروژه در قوه قضائیه و همچنین مجهز بودن اداره ثبت اسناد به سیستم رایانه ای آنلاین و بسیاری موارد دیگر مورد بازبینی این هیأت جهت ارتقا رتبه ایران از نظر بهبود فضای کسب و کار قرار گرفت.
 معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد:  فاز دوم بهبود فضای کسب و کار با تمرکز بر بازنگری قوانین کار و تجارت آغاز گردیده  و در دستور کار قرار گرفته است.
علیشیری اظهار امیدواری کرد با توجه به تلاشهای انجام شده سازمان سرمایه گذاری و سایر نهادهای اجرایی رتبه ایران افزایش خواهد یافت که گزارش آن در شهریور ماه منتشر خواهد شد.
بنابر اعلام رئیس کل سازمان سرمایه گذاری با اقدامات صورت گرفته توسط دولت و قوه قضاییه ،بخشهای خصوصی کشور می توانند امیدوار باشند تا با کاهش موانع اجرایی و حذف بورکراسی زاید، در یک محیط با نشاط و رقابتی در انتظار کشور فعالیت نمایند.
لازم به ذکر است که بهبود فضای کسب و کار و شاخص های آن ،مهمترین متغیر مؤثر بر فعالیتها و محیط اقتصادی کشور است و نشان از عزم موجود برای حضور مؤثر کم هزینه و با زمان اندک برای بنگاه های اقتصادی است.

 

۲۰ خرداد ۱۳۸۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP