معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی: با اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی اشتغالزایی، انتقال تکنولوژی و ورود سرمایه به کشور تحقق می یابد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی: با اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی اشتغالزایی، انتقال تکنولوژی و ورود سرمایه به کشور تحقق می یابد
بهروز علیشیری معاون وزیرامور اقتصادی و دارایی در بازدید از شرکت خمیر و کاغذ اترک گفت: با اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی اشتغالزایی، انتقال تکنولوژی و ورود سرمایه به کشور تحقق می یابد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علیشیری در بازدید از شرکت خمیر و کاغذ اترک اظهار داشت: این سرمایه گذاری با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی با سرمایه ورودی 250 میلیارد تومان انجام شده است.

وی در ادامه افزود: انتقال تکنولوژی، آموزش و ظرفیت سازی نیروی انسانی در این شرکت به خوبی صورت گرفته است به گونه ای که در حال حاضر تنها 10 درصد از 150 کارشناس و نیروی انسانی خارجی که در ابتدا در این شرکت در حال فعالیت بودند، جهت آموزش و انتقال مهارتهای لازم به نیروی انسانی داخلی در شرکت باقی مانده‌اند.

کریمیان مدیرعامل شرکت خمیر و کاغذ اترک در ادامه این بازدید گفت: این شرکت هم اکنون برای 500 نفر از هموطنان اشتغالزایی مستقیم و برای 5000 نفر اشتغالزایی غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی در ادامه افزود: محصول دوبلکس کاغذ ویژه ای می باشد که هم اکنون در دنیا 6 شرکت مشغول به تولید این محصول هستند و ایران توانسته است با جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این پروژه، سهمی از بازار این محصول را تصاحب نماید.

کریمیان در عین حال خاطر نشان کرد: مشتریان ما از محصولات ما در مقایسه با رقبای بین المللی راضی هستند و ایران بزرگترین بازار خاورمیانه در مصرف دوبلکس است.

به گفته وی، این پروژه در مدت زمان 28 ماه راه اندازی شده است و محصولات این شرکت 85% نیازهای کشور را تأمین می کنند.

لازم به ذکر است در انتهای این جلسه مشکلات اجرایی و عملیاتی شرکت به بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی منعکس شد و در ادامه ضوابط، گردش کار و نحوه استفاده از تسهیلات مالی اعتباری بین المللی از جمله منابع بانک توسعه اسلامی برای مدیران شرکت مزبور تشریح گردید.

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ۱۵:۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP