علیشیری در بازدید از طرحهای سرمایه گذاری استان فارس: نیروگاه گازی فارس از جمله طرحهای موفق BOT در کشور است

علیشیری  در بازدید از طرحهای سرمایه گذاری استان فارس: نیروگاه گازی فارس از جمله طرحهای موفق BOT  در کشور است
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشه بازدید از نیروگاه گازی فارس در استان فارس اظهار داشت: نیروگاه گازی فارس از جمله طرحهای موفق BOT در کشور است و درخصوص مشکلات فراروی این پروژه گفت: مشکلات مربوط به اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی راشخصاً پیگیری خواهم کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشیری گفت:یکی از ضعفهای بزرگ کشور در پروژه های زیربنایی در طراحی و تدوین ترتیبات فنی، مالی، اقتصادی و حقوقی پروژه است که باید بتواند امکان انجام پروژه ها توسط بخش خصوصی را فراهم سازد اما هم اکنون جای بخش خصوصی در پروژه های زیربنایی کشور خالی است و پیچیدگی ترتیبات قراردادی مهمترین دلیل این مشکل است.

وی در ادامه افزود:فرودگاه ها، جاده ها و نیروگاهها می توانند با استفاده از این مدلها در کشور، سریعتر انجام شوند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین خاطر نشان کرد: خرید محصولات پروژه های زیر بنایی که خریدار خدمات و محصولات آنها دولت است،توسط دولت تضمین می شود.لذا چنانچه کالا و خدمات مورد نیاز مثل برق تولید شود، دولت مکلف است از تولید کنندگان خریداری نمایدو در غیر این صورت خسارت سرمایه گذار بر اساس تضمین سازمان سرمایه گذاری جبران می شود.

لازم به ذکر است موتمنی مدیر این پروژه اظهار داشت :پروژه نیروگاه گازی فارس 6/92 درصد پیشرفت داشته است و 350 میلیون یورو برای آن سرمایه‌گذاری شده است.این پروژه مسئولیت تولید برق را به عهده خواهد داشت و شرکت توانیر به عنوان مشتری اصلی آن می باشد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۸:۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP