معرفی بیش از هزار طرح به ارزش 100 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری خارجی

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از معرفی بیش از یک هزار طرح به ارزش 100 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری خارجی خبر داد.
  
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایرنا، 'بهروز علیشیری' روز سه شنبه در نشستی با عنوان 'تشریح نتایج طرح تحول اقتصادی و فضای سرمایه گذاری خارجی' که با حضور سفرا و نمایندگان خارجی مقیم تهران در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: این طرح ها در سایت سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران معرفی شده و سرمایه گذاران خارجی می توانند با مطالعه طرح ها نسبت به سرمایه گذاری در ایران اقدام کنند.
وی با بیان آن که، هیچ محدودیتی در ثبت و اندازه سرمایه گذاری خارجی و همچنین نقل و انتقال سود و سرمایه وجود ندارد، افزود: اقتصاد ایران به لحاظ ظرفیت در شرایط بی نظیری در مقایسه با دیگر کشورها قرار دارد.
علیشیری گفت: در سال 2011 شاخص بازار سرمایه 28 درصد رشد کرد و حجم مبادلات این بازار در سال 2011 ، 100 میلیارد دلار بود.
وی افزود: همچنین بورس ایران بنا به اعلام نهادهای مالی بین المللی جزو بهترین بازارها از نظر عملکرد بوده است.
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران اظهار داشت: مزیت های ذاتی اقتصاد ایران در کنار مزیت های قانونی این بخش باعث ارتقای جایگاه ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی شده است.
وی اظهار داشت: ایران هم اکنون با 53 کشور موافقتنامه دو جانبه سرمایه گذاری خارجی امضا کرده است.
به گفته وی، ایران چند موافقتنامه چند جانبه سرمایه گذاری در حوزه اکو و برخی از کشورهای امضا کرده است که در کنار آنها امضای موافقتنامه حذف مالیات مضاعف این اطمینان را به سرمایه گذاران خارجی داده تا با خیالی آسوده در ایران فعالیت کنند.
 
۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP