با حضور استاندار : سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان افتتاح شد

با حضور استاندار : سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان افتتاح شد
'ابوالفضل فلاح'، رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از این وب سایت ورونمایی از کتاب راهنمای سرمایه گذاری استان ، گفت: بهره برداری از سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری با رویکرد تعاملی بین مرکز خدمات ،سرمایه گذاران ، فعالان اقتصادی و دستگاههای اجرایی برای اولین بار در کشور کمک بزرگی برای تسریع در روند اجرای اقدامات و اعطای مجوزهای لازم به سرمایه گذاران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان، وی انتشار کتاب راهنمای سرمایه گذاری استان موجب دسترسی آسان سرمایه گذاران به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در سطح این استان دانست.

فلاح، وب سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان را دارای شش سامانه دانست و افزود: این شش سامانه ظرف مدت چهار ماه با برنامه ریزی و تلاش مسولان مرکز خدمات سرمایه گذاری آماده بهره برداری شده است.

وی، هدف از راه اندازی این سامانه را تسهیل در ارائه خدمات به سرمایه گذاران، ایجاد بستر ارتباط چهار جانبه سرمایه گذاران‌، مرکز خدمات، دستگاه های اجرای و واحد های اقتصادی دانست و یادآورشد: از سوی دیگر با راه اندازی این وب سایت، زمینه لازم برای تشکیل بانک اطلاعاتی از طرح های سرمایه گذاری و اطلاع رسانی به سرمایه گذاران در ابعاد مختلف ایجاد می شود.

فلاح، به اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی این وب سایت اشاره و اظهار کرد: بررسی وظایف و تکالیف قانونی مرکز خدمات، مطالعه و بررسی موارد لازم و مورد علاقه سرمایه گذاران و بررسی وب سایت های مراکز خدمات سایر کشورها از جمله اقداماتی است که برای راه اندازی این وب سایت صورت گرفته است.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان، به ویژگی های این سایت اشاره کرد و گفت: توجه به کاربر پسند بودن سایت با دسته بندی محتوای آن متناسب با نوع اطلاعات مورد نیاز، توجه به رویکرد تعاملی با سرمایه گذاران، ارایه خدمات الکترونیکی به سرمایه گذاران بصورت متمایز و منحصر به فرد از سایت مراکز خدمات سرمایه گذاری دیگر استانها، قابلیت ردیابی طرحهای سرمایه گذاری ثبت شده با توجه به اختصاص کد یکتای الکترونیکی - با استفاده از کدهای طبقه بندی بین المللی رشته فعالیت اقتصادی ISIC، پویایی بخش اطلاعات پایه سایت، پویایی بخش نمایشی سایت و امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی به اطلاعات از شاخص ها و ویژگی های این سایت محسوب می شود.

وی، به ساختار کلی سایت اشاره و خاطر نشان کرد: این وب سایت از دسته بندی محتوای سایت در قالب سه بخش اصلی چه کسانی، چرایی و چگونگی سرمایه گذاری در زنجان و خدمات الکترونیک شامل سامانه ثبت طرح، سامانه رسیدگی به شکایات سرمایه گذاران، فرصت های سرمایه گذاری، طرح های ویژه سرمایه گذاری و واسطه گر سرمایه گذاری می باشد.

 استاندار زنجان نیزتوسعه خدمات مرکز سرمایه گذاری و سرعت بخشی به جذب سرمایه گذاران رااز تاکیدات رییس جمهور دانست و گفت: با بررسی های کارشناسی مناسب برای رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران و شناسایی طرح های سرمایه گذاری اقدامات مناسب بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.

'محمد رئوفی نژاد'، طرح های اولویت دار سرمایه گذاری در زنجان را پروژه های منحصر به فرد در استان و کشورها و حتی منطقه دانست و افزود: این امر درسال جاری با آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری برخی از واحد های تولیدی و صنعتی در زنجان ثابت شده است.

وی، گسترش خدمات انجام شده برای سرمایه گذاران را حاصل برنامه ریزی های صورت گرفته درسال جهاد اقتصادی دانست و یادآورشد: امسال میزان سرمایه گذاری انجام شده به لحاظ ریالی و کیفی حدود سه برابر شده است.

رئوفی نژاد، سرعت بالای اعطای مجوزها و استعلامات مورد نیاز سرمایه گذاران را یکی از اقدامات موثر در این زمینه دانست و اظهار کرد: امروز روند برخورد با سرمایه گذاران در زنجان در سطح کشور زبانزد شده است و همین موضوع موجب تبلیغ برای سرمایه گذاری در سطح این استان خواهد شد.

استاندار زنجان، با بیان اینکه پیش از تمامی این اقدامات همواره سرمایه گذاران بهانه ای برای گلایه از روند برخورد داشتند، گفت: این در حالی است که امروز در سریعترین مدت زمان ممکن، مجوزها اعطا شده و هر نوع بهانه ای از سرمایه گذاران برای گلایه گرفته شده است.

وی، بهره برداری از سایت الکترونیکی مرکز خدمات سرمایه گذاری را گامی بزرگ در این عرصه دانست و خاطر نشان کرد: امروز با بهره برداری از این وب سایت، هیچ اقدام دیگری برای سرعت بخشی به جذب سرمایه گذار و اعطای مجوزها باقی نمانده و زنجان به یکی از استانهای برجسته کشور در این زمینه تبدیل شده است.

استاندار زنجان، به لزوم اولویت بخشی به طرح های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: طرح های دانش بنیان آخرین تکنولوژی های روز دنیا و یا اولین ابداعات و ابتکارات را در اختیار نظام اسلامی قرار می دهد و توجه به آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئوفی نژاد، به لزوم برقراری ارتباط میان این وب سایت و مجمع زنجانیان مقیم خارج از استان تاکید کرد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP