پرداخت مشوق سرمایه گذاری خارجی آغاز شد

پرداخت مشوق سرمایه گذاری خارجی آغاز شد
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران از شروع پرداخت مشوق سرمایه گذاری خارجی ، برای ورود این نوع سرمایه به کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،'بهروز علیشیری' در گفت وگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: حدود 10 درخواست ورودی سرمایه خارجی با رقم 200 تا 300 میلیون دلار برای دریافت مشوق های سرمایه گذاری خارجی در سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران بررسی شده است.

علیشیری با بیان آنکه مشوق های سرمایه گذاری بر اساس مصوبه دولت شش در هزار برای سرزمین اصلی و برای تشویق سرمایه گذاران خارجی در مناطق محروم 10در هزار است، ادامه داد: این مشوق ها به عنوان جایزه و یا بلاعوض خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: هم اکنون ارایه مشوق به 10 طرح قطعی شده و حدود 7 یا 8 طرح نیز در حال بررسی است و پیش بینی می شود تا پایان سال بتوانیم به 20 طرح مشوق سرمایه گذاری خارجی ارایه کنیم.

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران تصریح کرد: این مشوق ها برای سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف بوده و به صورت پراکنده ارایه می شود.

گفتنی است، هیات وزیران بنا به پیشنهاد سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و تائید وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و به استناد بند 68 قانون بودجه 1390، آیین نامه اعطای جایزه جذب سرمایه گذاری خارجی را به تصویب رساند.

براساس این آیین نامه، سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران مجاز است جایزه جذب سرمایه خارجی تا سقف اعتبار مصوب را به میزان 6 در هزار سرمایه خارجی وارد شده به اشخاص حقوقی غیردولتی پرداخت کند.

این میزان برای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تا 10 در هزار سرمایه خارجی جذب شده، تعیین می شود.

در صورتی که اشخاص حقوقی غیردولتی متعدد برای یک موضوع واحد درامر جذب سرمایه خارجی به صورت مشترک، مشارکت داشته باشند سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران مجاز است، متناسب با میزان فعالیت هر یک از آنها در جذب سرمایه خارجی، جایزه جذب سرمایه را بین آنها توزیع کند.

اعتبار موضوع این آیین نامه هر 3 ماه یک بار متناسب با عملکرد سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران تخصیص خواهد یافت.

همچنین طبق بند 68 قانون بودجه 1390، مقرر شده است به منظور جلب سرمایه گذاری خارجی، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار در اختیار سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران قرار گیرد تا برای حمایت و تشویق اشخاص حقوقی غیردولتی که برای ارزیابی و جذب سرمایه خارجی فعالیت می کنند، متناسب با سرمایه جذب شده به صورت جایزه جذب سرمایه خارجی پرداخت کند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP