برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان البرز در استانبول

برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان البرز در استانبول
استانداری البرز با همکاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، همایشی یک روزه تحت عنوان "معرفی فرصت های سرمایه گذاری و بازرگانی استان البرز" را در شهر استانبول برگزار کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، به همت استانداری استان البرز و با همکاری صمیمانه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، همایش یک روزه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و بازرگانی استان البرز در شهر استانبول برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمع زیادی از مدیران و فعالان اقتصادی،بازرگانان و سرمایه گذاران دو کشور برگزار ش، پس از نواخته شدن سرود رسمی دو کشور، محمود حیدری سرکنسول ایران در استانبول ضمن خیر مقدم به حاضرین، اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه را زمینه ساز توسعه مناسبات به ویژه میان بخش های خصوصی دو کشور توصیف نمود.

آقای عیسی فرهادی استاندار البرز نیز در این همایش با تشریح استعدادها و ظرفیت های استان البرز اظهار داشت که استان البرز با 5/2 میلیون نفر جمعیت و پنج هزار کیلومتر مربع مساحت از کانون های مهم اقتصادی، صنعتی، گردشگری، علمی و کشاورزی ایران محسوب می شود و داشتن دو سد بزرگ،150 هزار دانشجو، 12 مرکز مطالعاتی و بزرگترین فرودگاه باربری کشور از ویژگی های این استان بشمار می رود و به کشورهای متعددی صادرات مواد غذائی صورت می دهد و آمادگی زیادی نیز برای پذیرش سرمایه گذاران خارجی دارد.

محمودزاده معاون برنامه ریزی وزارت کشور، حسینی قائم مقام صندوق توسعه ملی و کیانی راد معاون بانک مرکزی و نماینده اکو بانک، از دیگر سخنرانان این همایش بودند که به تشریح راهکارهای تعامل و حمایت های بانکی، تسهیلاتی و حقوقی از سرمایه گذاران و بازرگانان دو کشور پرداخته و به پرسش های حاضران پاسخ گفتند.

کاظم تکین معاون استاندار استانبول و نمایندگانی از تشکل های بزرگ تجار و صنعتگران ترکیه همچون موسیاد ، توسیاد و برخی دیگر نهادهای اقتصادی از دیگر سخنرانان این همایش بودند که ضمن تقدیر از برپائی این همایش، بر حمایت مقامات محلی و تشکل های بخش خصوصی ترکیه از توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید نمودند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP