ایران برای دومین سال پیاپی ریاست شورای وزیران صندوق اوپک را به عهده گرفت

ایران برای دومین سال پیاپی ریاست شورای وزیران صندوق اوپک را به عهده گرفت
جمهوری اسلامی ایران با حمایت اکثریتی کشورهای عضو صندوق اوپک از جمله قطر ،عراق ،اندونزی،الجزایر ،ونزوئلا ،لیبی و کویت برای دومین سال پیاپی ریاست شورای وزیران صندوق اوپک را به عهده گرفت.

 

بنا به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، بهروز علیشیری اظهار داشت:جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال پیاپی ریاست شورای وزیران صندوق اوپک برای توسعه بین الملل (OFID )را به عهده گرفت.


علیشیری افزود:با توجه به تلاشها و فعالیتهایی که توسط  وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مرجع ملی صندوق اوپک در کشورمان صورت گرفته است، جمهوری اسلامی ایران با حمایت  اکثریت کشورهای عضو صندوق اوپک از جمله قطر ،عراق ،اندونزی،الجزایر ،ونزوئلا ،لیبی و کویت برای دومین سال پیاپی ریاست شورای وزیران صندوق اوپک را به عهده گرفت.


بنا به این گزارش ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در سخنرانی خود در سی امین اجلاس صندوق اوپک   بر کمک بیشتر صندوق در جهت کاهش رنج کشورهای فقیر جهان و کاهش تاثیر بحران مالی بر زندگی آنان تأکید نمود.

حسینی در ادامه  از صندوق اوپک و کشورهای عضو ،خواستار تلاش مضاعف در این زمینه ها شد.


لازم به ذکر است سی امین اجلاس صندوق اوپک با هدف ارائه برنامه عملیاتی سال 2009 برای کمک به کشورهای فقیر، کمک به تأمین غذا در کشورهای نیازمند و  کمک به کنترل ایدز در جهان در روز 26 خرداد 1388 (16 ژوئن 2009) در وین – اتریش تشکیل گردیده است.

 ایران به عنوان یکی ازاعضای فعال صندوق اوپک نیز توسعه بین الملی، همواره نقش مؤثری در تصمیم گیریهای اساسی آن داشته است و در حال حاضر12 کشور اعم از الجزایر، اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، گابن و ونزوئلا به عنوان اعضای صندوق می باشند.


وزیر  امور اقتصادی و دارایی کشورمان به عنوان عضو شورای وزیران در بالاترین رکن تصمیم گیری و سیاستگذاری صندوق حضور دارد و همچنین معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به عنوان نماینده کشورمان در هیات مدیره صندوق به عنوان دومین رکن تصمیم گیری صندوق اوپک حضور دارند.

 

 

۲۶ خرداد ۱۳۸۸ ۱۴:۵۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP