وزیر امور اقتصادی و دارایی: حمایت از تولید ملی باید به 'هدف مشترک' تبدیل شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی: حمایت از تولید ملی باید به 'هدف مشترک' تبدیل شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، وزیر امور اقتصادی و دارایی نامگذاری سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را شامل راهبرد و رویکرد دانست و گفت: هدف همه مسئولان و مردم باید حمایت از تولید ملی و رونق اقتصادی با تکیه بر کار و سرمایه ایرانی باشد و به هدف مشترک تبدیل شود.

حسینی افزود : نامگذاری امسال خیلی مدبرانه است و مقام معظم رهبری برای چندین سال پیاپی شعار سال را در حوزه اقتصاد انتخاب کرده اند که اهمیت توجه به ساماندهی و توسعه اقتصاد ملی را نشان می دهد.
وی گفت : در سال های اخیر گاهی حساسیت در حوزه اقتصاد بسیار بالاتر رفته است و نباید مواردی مانند مباحث سیاسی ما را از توجه به رونق اقتصاد ملی غافل کند و باید ارتفاع ساختمان و تجارت اقتصاد کشور نسبت به عرصه های دیگر بالا رود.
حسینی اظهار داشت : همه باید در هر جا و هر موقعیت ، شعار حمایت از تولید ملی را مورد توجه قرار دهند و حوزه های سیاسی و فرهنگی و رسانه های گروهی به ویژه صدا و سیما نیز ساماندهی و توسعه اقتصادی را در اولویت قرار دهند و تبیین کنند که تولید ملی چیست و چگونه می توان حمایت کرد و توسعه داد.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه گاهی بحث های سیاسی خیلی بالا می رود و از اقتصاد غافل می شویم ، گفت : معرفی تولیدات و محصولات ملی ، تشویق به خرید کالاهای ایرانی ، هدایت تقاضاهای داخلی به سمت کالاهای داخلی و اولویت دادن به محصولات کشورمان در شرایط مشابه ، ما را در تحقق اهداف سال رونق تولید ملی کمک می کند.
وی تصریح کرد : همه صنعتگران و تولید کنندگان ایرانی هم به سلیقه و خواست های خانوارها و شهروندان ایرانی ، قیمت و کیفیت محصول توجه کنند ، با فناوری بالا و رشد بهره وری ؛‌ کیفیت را افزایش و قیمت ها را کاهش دهند و مصرف کننده از خرید این محصول پشیمان نشود و تحول قیمت ها با رشد بهره وری ساماندهی شود.
وی با بیان این که برای هر گونه تولیدی به نیروی کار و سرمایه نیاز است ، گفت : حمایت از صاحبان سرمایه باید مورد تأکید همه مقامات کشور و همه دستگاهها و نهادها باشد و نیروی کار ایرانی با نشاط و انگیزه بیشتر برای شکوفایی تولید تلاش کند.
حسینی گفت : همچنین با تلفیق فناوری و دانش و بهره وری و کوشش می توان تولید ملی ارتقا داد تا سهم بیشتری از بازارهای داخلی و خارجی را نصیب خود کند.
وی افزود : در وزارت اقتصاد از این شعار ، حرکت و تولید ملی پشتیبانی می کنیم و در همه بخش های تامین مالی ، امور مالیاتی و گمرکی تلاش خواهیم کرد.
وزیر اقتصاد درباره نقش رسانه ها برای تحقق اهداف شعار امسال گفت : برخی امور باید تکرار شود که از عهده رسانه های گروهی به ویژه رسانه ملی بر می آید و مخاطب سال  تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی همه ملت بزرگ ایران در سراسر جهان هستند و مهم این است که درک کنیم این شعار به فرهنگ پایدار اقتصادی تبدیل و نهادینه شود و در سال های آتی هم مورد توجه باشد.
وی بر ضرورت شفاف سازی و تبیین تخصصی و عمومی مفاهیم تولید ملی ، رونق و شکوفایی اقتصادی ، روش های حمایت از نیروی کار ایران ، توسعه بازار سرمایه و روش های تامین مالی تاکید کرد و گفت : می توان با تکرار رسانه ای این نامگذاری را به  درک مشترک ملی  تبدیل و تبیین کرد که ویژگی های تولید ملی چیست و چگونه باید باشد و تولید کننده ایرانی با چه روش هایی می تواند بازارهای داخلی و صادراتی خود را تقویت کند.

 

۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP