فاینانشال تایمز:اقتصاد آلمان حاضر به ازدست دادن بازارجذاب ایران نیست

فاینانشال تایمز:اقتصاد آلمان حاضر به ازدست دادن بازارجذاب ایران نیست
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، روزنامه فاینانشال تایمز در گزارشی با بررسی روابط اقتصادی و تجاری آلمان و ایران، نوشت: برغم تحریم ها و فشارهای اقتصادی اعمال شده علیه ایران، اقتصاد آلمان حاضر به از دست دادن بازار جذاب این کشور نیست.

   به گزارش ایرنا، فاینانشال تایمز روز سه شنبه نوشت: هرچند آمریکا و اتحادیه اروپا فشارها و تحریم های اقتصادی علیه ایران را تشدید کرده اند اما شرکت ها و فعالان اقتصادی در آلمان همچنان به کار خود ادامه می دهند و روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور همچنان برقرار است.

این گزارش با اشاره به اینکه، شرکت های آلمانی همچنان نسبت به صادرات محصولات تولیدی خود به ایران و واردات کالاهای مورد نیاز خود از ایران اقدام می کنند، نوشت: در این روابط تجاری، مبادلات پولی و مالی به روش های مختلف از جمله پرداخت نقدی، مبادله کالا به کالا بصورت کاملا قانونی انجام می شود.

این روزنامه اقتصادی  در گزارش خود به نقل از 'میشائیل توکوس' مدیرعامل اتاق بازرگانی آلمان و ایران در شهر هامبورگ، نوشت: شرکت های آلمانی خود را با شرایط تحریم ایران تطبیق داده اند و از راههای مختلف روابط تجاری و اقتصادی قانونی خود با ایران را ادامه می دهند.

در همین رابطه یک وکیل در امور قوانین صادراتی و تجارت نیز به این روزنامه، گفت: این نگرانی که معاملات اقتصادی با ایران بطور کامل قطع شود، وجود ندارد و ما در چنین وضعیتی قرار نداریم.

' هارالد هومان'، افزود: در همین ماه مارس یک معامله چند میلیون یورویی برای یکی از موکلینش که در زمینه واردات و صادرات کالا با ایران فعالیت می کند، منعقد کرده است.

فاینانشال تایمز درنتیجه گیری خود از وضعیت اقتصادی و تجاری دو کشور، می نویسد: امید دولت آلمان و اتحادیه اروپا این بوده که با تشدید تحریم ها بتواند تجارت با ایران را بصورت قابل توجهی محدود کرده ،اما این هدف آنان تحقق پیدا نکرده است.

براساس گزارش این روزنامه، صادرات آلمان به ایران در سال 2011 ، رقمی معادل 3 میلیارد و یکصد میلیون یورو را شامل شده که البته این رقم نسبت به سال گذشته حدود 18 درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل اتاق بازرگانی ایران و آلمان، در عین حال به این روزنامه یادآور شده که اثرات جانبی ناشی از تحریم ها و شرایط حاکم بر بازار این انتظار را بوجود آورده که امسال نیز کاهشی در همین حد شاهد باشیم اما روابط اقتصادی دو کشور برقرار است و مبادلات تجاری ادامه دارد.

 

۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۴:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP