پیش‌بینی اکونومیست از افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

پیش‌بینی اکونومیست از افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ، واحد اطلاعات اکونومیست در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال‌های آینده افزایش خواهد داشت.

 

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل ایسنا، اکونومیست در گزارش ماه مارس 2012 خود عنوان کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال گذشته یک میلیارد و 400 میلیون دلار بوده است که این شاخص در سال جاری با 150 میلیون دلار کاهش به یک میلیارد و 250 میلیون دلار خواهد رسید که 0.23 درصد تولید ناخالص داخلی است.

اکونومیست میزان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال 89 را سه میلیارد و ششصدو هفده  میلیون دلار اعلام کرده است.

به اعتقاد این موسسه طی سال‌های آتی ورود سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران افزایش خواهد داشت به‌طوری که انتظار می‌رود در سال آتی یک میلیارد و 260 میلیون دلار سرمایه مستقیم خارجی وارد کشور شود که 0.20 درصد تولید ناخاص داخلی است.

اکونومیست انتظار دارد که در سال 93 اندکی بر سرمایه‌گذاری خارجی ایران افزوده شده و این رقم به یک میلیارد و 30 میلیون دلار یا 0.19 درصد تولید ناخالص داخلی برسد، و دوباره در سال 94 کشور شاهد رشد سرمایه‌گذاری خارجی به یک میلیارد و 800 میلیون دلار خواهد بود. در این سال سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی معادل 0.23 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد بود.

سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران از تولید ناخالص داخلی در سال‌ 1395 به 0.21 درصد خواهد رسید و این در حالی است که این سرمایه‌گذاری تغییری داشته و همان یک میلیارد و 800 میلیون دلار خواهد بود.

 

۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP