معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: بهبود محیط کسب و کار برای حمایت از تولید ملی ضروری است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: بهبود محیط کسب و کار برای حمایت از تولید ملی ضروری است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بهبود محیط کسب و کار را برای حمایت از تولید ملی مهم دانست و افزود: در بخش صنعت و معدن عوامل بیرونی بسیار بیشتر از عوامل درونی در عملکرد بنگاه تاثیر گذارند که در حوزه اختیارات بنگاه هم نیست.
  
 
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، 'سیدرضا فاطمی امین' افزود: بر این اساس حمل و نقل، انبارداری، پایانه های بار و نظام تامین مالی بسیار مهم و بر تولید تاثیرگذار و بیش از 65 درصد مشکلات بنگاه را شامل می شود.
وی با تاکید بر وجود نیروی انسانی ماهر در بنگاه های تولیدی تصریح کرد: کشورهایی که به لحاظ اقتصادی پیشرفته محسوب می شوند، تنها پنج درصد ثروت خود را از محل منابع طبیعی به دست می آورند، 18 درصد را از محل منابع فیزیکی و مابقی آن نیروی انسانی است، اما در کشورمان این درصدها بسیار متغیر است.
معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وظیفه اصلی در بهبود محیط کسب و کار بر عهده بخش حاکمیت است و بنگاه ها نیز باید کمک و همیاری کنند، اما در داخل بنگاه وظیفه اصلی بر عهده بنگاه است و ما به عنوان حاکمیت و دولت باید کمک بکنیم.
به گفته وی، ارتقای کیفی منابع انسانی و استفاده از توانمندی ها و نیز ارتقای مدیریت بنگاه، ارتقای فناوری و بازاریابی تاثیر به سزایی در بهبود محیط کسب و در بالا بردن بهره وری دارد.
وی گفت: با راه اندازی سامانه ارتقای مدیریت بنگاه، مشاوران تایید صلاحیت شده به بنگاه ها معرفی می شوند که به صورت تضمینی به مدیران مشاوره دهند.
فاطمی امین با اشاره بر این که، برای بهره مندی از خدمات مشاوره ای به بنگاه ها کمک های بلاعوض می شود، افزود: سامانه ارتقای مدیریت بنگاه سال گذشته به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده بود و امسال به صورت گسترده فعالیت خود را ادامه می دهد.
 
۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP