با تصویب مجلس: ایران به شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری می پیوندد

با تصویب مجلس: ایران به شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری می پیوندد
به کزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا،نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند با پذیره نویسی 192 سهم به ارزش یک میلیون و 920 هزار دلار به شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری بپیوندد.

 تهران -    
 
به گزارش خبرنگا پارلمانی ایرنا، نمایندگان درجلسه علنی امروز /یکشنبه/ مجلس به بررسی کلیات و جزییات لایحه اساسنامه شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری (وابسته به بانک توسعه اسلامی) پرداختند و کلیات آن را با 103 رای موافق، 3 رای مخالف و 6 رای ممتنع ازمجموع 198 نماینده حاضرتصویب کردند.

جزییات این لایحه نیز با 109 رای موافق، یک رای مخالف و 11 رای ممتنع ازمجموع 198 نماینده حاضر تصویب شد.

با تصویب نمایندگان و براساس ماده واحده این لایحه، اساسنامه شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری (وابسته به بانک توسعه اسلامی) به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می شود.

همچنین نمایندگان در تبصره 1 این ماده به هیات وزیران اجازه دادند با پذیره نویسی 192 سهم به ارزش یک میلیون و 920 هزار دلار (از طریق انتقال سهام جمهوری اسلامی ایران در 'برنامه تامین مالی صادرات' بانک توسعه اسلامی) به شرکت بین المللی اسلامی تامین مالی تجاری بپیوندد و در افزایش سرمایه آتی شرکت یاد شده با تصویب هیات وزیران مشارکت کند.

تصویب این قانون مانع مشارکت بخش خصوصی نیست.

براساس تبصره 2 ماده واحده این لایحه رعایت اصل 139 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد ماده 49 اساسنامه این شرکت الزامی است.

 

۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۴:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP