وزیر نفت تاکید کرد: امتیازات ویژه ای برای حضور سرمایه گذاران در بخش پتروشیمی فراهم شود

وزیر نفت تاکید کرد: امتیازات ویژه ای برای حضور سرمایه گذاران در بخش پتروشیمی فراهم شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذار به نقل از ایرنا ، وزیر نفت با تاکید بر لزوم گسترش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی به عنوان صنعتی با مزیت بالا،گفت: باید امتیازات ویژه ای برای حضور سرمایه گذاران در این بخش فراهم شود.
  
 
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه ویژه اقتصادی - انرژی پارس،'رستم قاسمی' در مراسم افتتاح واحد بوتن 1 در شرکت پتروشیمی جم افزود: تهیه ارزان قیمت و حتی در برخی موارد بی هزینه نیازمندی ها باید از برنامه هایی باشد که با هدف گسترش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی مورد توجه قرار گیرد.
وی تامین زمین، آب و برق و دیگر موارد را از نیازمندی های صنایع پتروشیمی عنوان و تصریح کرد: این نیازمندی ها باید درقالب امتیاز و به صورت ارزان قیمت و یا در مواردی به صورت مجانی به سرمایه گذاران اعطا شود.
وی تاکید کرد: بایدخدمات بی منت به سرمایه گذاران این بخش ارائه کنیم و با استقبال از آنها علاوه بر اشتغال پایدار، وضعیت صادراتی مناسبی در بخش پتروشیمی به دست آوریم.
وی گفت: صنعت پتروشیمی صنعتی قابل توسعه است و همکاران ما باید زمینه را برای تکمیل این زنجیره ایجاد کنند.
وزیر نفت منطقه ای که ایران در آن قرار دارد را بازار مهمی برای عرضه محصولات پتروشیمی عنوان کرد و افزود: در این منطقه حدود 600 میلیون انسان زندگی می کند و از این جهت این منطقه می تواند بازار مناسبی برای تولیدات ایرانی باشد.
وی با تاکید بر توسعه صنایع بالادستی گفت: طرح تحول صنعت نفت تدوین شده و به عنوان نقشه راه توسعه این صنعت در کشور مد نظر قرار گرفته است.
قاسمی اضافه کرد: امروز هیچ کمبودی در توسعه صنایع بالادستی و تولید نفت و گاز نداریم و علیرغم همه تحریم ها و فشارهایی که برای توسعه این صنعت وجود دارد،باید بگوییم 'تحریم خداحافظ'.
قاسمی پتروشیمی را صنعتی بسیار مهم و با مزیت برای کشور دانست.
یادآور می شود واحدهای فرمالین و اوره فرمالدئید غلیظ شده (UFC) شرکت سرمایه گذاری اهتمام جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس امروز و با حضور وزیر نفت به بهره برداری رسمی رسید.
 
۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP