پالایشگاه های بندر عباس و نفت جی در اولویت واگذاری

پالایشگاه های بندر عباس و نفت جی در اولویت واگذاری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،دو شرکت پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه نفت جی در اولویت های واگذاری قرار گرفتند.
  
 
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت بورس،'اسماعیل درگاهی'، سرپرست پذیرش بورس گفت: در نیمه اول اردیبهشت امسال، پالایشگاه بندر عباس به عنوان یک شرکت اصل 44 و پالایشگاه نفت جی که شرکت خصوصی است در لیست واگذاری های سال 91 قرار دارند.
وی افزود: اقدامات مربوط به پذیرش و درج این دو شرکت بزرگ به اتمام رسیده و اطلاعات مالی آنها دریافت شده است. در حال حاضر، شرکت های پالایشگاه بندرعباس و نفت جی در مرحله تکمیل اطلاعات مربوط به سپرده گذاری هستند و بعد از نهایی شدن آن وارد مرحله معارفه و عرضه خواهند شد.
درگاهی یادآور شد: بزرگترین شرکت اصل 44 هلدینگ خلیج فارس است که در آستانه واگذاری قرار دارد. این شرکت در مرحله نهایی سازی امید نامه ، تکمیل گزارش های مالی است. امیدواریم در اولین فرصت بحث پذیرش این شرکت در هیئت پذیرش مطرح شود و موافقت برای پذیرش آن صورت بگیرد.
سرپرست پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به اینکه کار پذیرش و درج شرکت های بیمه ملت و نفت پاسارگاد انجام شده، افزود: در حال حاضر شرکت بیمه ملت و نیز شرکت نفت پاسارگاد پذیرش شده و در مرحله درج قرار دارند.
وی با اشاره به واگذاری پالایشگاه های گازی، گفت: از جمله شرکت های اصل 44 در مرحله واگذاری پالایشگاه های گازی هستند. درضمن سه پالایشگاه گاز و یک هلدینگ گاز در حال سپری کردن فرآیند پذیرش در بورس هستند و انتظار می رود کار آماده سازی آنها در سال جاری انجام شود.
درگاهی در خصوص شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو افزود: کار پذیرش پنج شرکت زیر مجموعه ایران خودرو شامل لیزینگ پارسیان، تام ایران خودرو، سرمایه گذاری سمند، ایران خودروی خراسان و ایران خودروی تبریز، در بورس در حال انجام است.
وی در پایان، راهبرد اصلی بورس را ایجاد بازارهای متنوع برای سرمایه گذاران دانست و گفت: برهمین اساس قصد داریم شرایط ورود اوراق بدهی شامل اوراق مشارکت و صکوک را دربورس فراهم کنیم.
 
۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP