وزیر اقتصاد:بانک محوری در تامین مالی کمتر می شود

وزیر اقتصاد:بانک محوری در تامین مالی کمتر می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شادا ،وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد : هنوز بازار تامین مالی به میزان کافی گسترش نیافته است و همه صنایع کشور تنها و راحت ترین راه را برای تامین مالی ، شبکه بانکی می دانند.

 
 به گزارش شبکه اخباراقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، سید شمس الدین افزود: نباید تأمین مالی به سیستم بانکی محدود شود و نیاز داریم که بازار سرمایه و صنعت بیمه هم در این عرصه ، ظرفیت سازی و تقویت شود.

وی نقش شبکه بانکی را در تامین مالی ، مهم و حتی میزان تسهیلات دهی آن را بیش از ظرفیت خواند و گفت : اما هنوز خدمات تامین مالی به طو ر کامل فراهم نمی شود و منابع مالی به میزان کافی تامین نشده است .

وزیر اقتصاد اظهار داشت : گسترش بازار تامین مالی می تواند به ساماندهی و تشویق طرف های عرضه و طرف های تقاضای منابع مالی کمک کند تا با افزایش پس اندازها و ظرفیت تسهیلات دهی ، از طرح های ایجاد و توسعه بنگاههای اقتصادی و رونق تولید پشتیبانی شود.

حسینی افزود: شبکه بانکی طبق قانون عملیات بانکی بدون ربا ، به عنوان واسط عمل می کند و با جذب پس اندازها و تجهیز آنها به نفع بنگاه های اقتصادی و تولیدی ، نقش تأمین مالی را در قالب تسهیلات دهی ایفا می کند و هر اندازه این نقش با کارآمدی انجام شود و تسهیلات دهی آسانتر ، با دقت و سرعت باشد ، در پیشتیبانی از تولید مؤثر است ، اما بازار تامین مالی نباید به این شبکه ، محدود شود.

وی تاکید کرد : البته در سال های اخیر بیش از آنچه که ظرفیت سیستم بانکی بوده است ، تسهیلات دادیم و تقریباً هیچ فعالیت بزرگ خصوصی ، دولتی و تعاونی صنعتی در اقتصاد کشور دیده نمی شود که در یک طرف آن شبکه بانکی حضور نداشته باشد.

وی از رسانه های گروهی و ملی خواست برای توسعه و تنوع بخشی بازار تامین مالی تلاش کنند و گفت : بازار سرمایه و بورس هم می تواند در بازار تامین مالی نقش پررنگ تری داشته باشد و ظرفیت ها و چالش های بازار سرمایه و صنعت بیمه هم در تامین مالی تبیین شود.

۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP