نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در جمهوری داغستان گشایش یافت

نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در جمهوری داغستان گشایش یافت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران روز جمعه با حضور 100 صادرکننده ایرانی با همکاری سازمان سرمایه گذاری خارجی جمهوری داغستان در محل دایمی نمایشگاه های ماخاچ قلعه موسوم به 'کاسپی اکسپو' گشایش یافت.

  
 
به گزارش ایرنا در این نمایشگاه سه هفت روزه، شرکت های ایرانی توانمندی ها و محصولات خود را در زمینه صنایع خودورسازی و قطعات خودور، صنعت سیمان و مصالح ساختمانی، چینی آلات، شیشه و بلور، تجهیزات پیشرفته ماهواره ای و الکترونیکی، موادغذایی، فناوری های پیشرفته، صنایع دارویی و پزشکی، فناوری اطلاعات، فرش و صنایع دستی، پوشاک و نساجی و خدمات بندری و دریایی و سرمایه گذاری های فنی و مهندسی ارائه کرده اند.
ماخاچ قلعه پایتخت جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در جنوب روسیه و شمال دریای خزر نزدیکترین شهر بندری روس ها به استان های شمالی ایران است.
بیش از 70 درصد نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در پایتخت جمهوری داغستان به شرکت های گیلان اختصاص دارد و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن گیلان در این نمایشگاه حضور فعال دارد.
'محمد نهاوندیان' رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معاون ایران در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت : ظرفیت بالایی برای ارتقای همکاری های تجاری و اقتصادی میان ایران و روسیه وجود دارد و استان های جنوبی روسیه و شمالی ایران از مزیت بالایی برای این همکاری برخوردار هستند .
نهاوندیان افزود: با توجه به همسایگی و روابط خوب سیاسی ایران و روسیه زمینه های بسیاری برای صادرات محصولات کشورمان به بازار روسیه وجود دارد که با تسهیل مقررات و حمایت های بیشتر از تولیدکنندگان می توان محصولات ایرانی را به این بازار سرازیر کرد.
وی با بیان اینکه صادارت ایران به روسیه در سال های اخیر در حال افزایش است، گفت: با این وجود ظرفیت زیادی برای صادارت باقیمانده است که بخش خصوصی باید از آن بهره ببرد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اضافه کرد: این نمایشگاه که در آن توان ایران در حوزه های متنوع از جمله فناوری های پیشرفته ، مواد غذایی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر توانمندی ها به نمایش در آمده است، تنها نمونه هایی از توان صادراتی کشورمان را معرفی می کند.
نهاوندیان اظهار داشت: برای افزایش صادرات ایران به روسیه باید اقداماتی در نظر گرفت که تسهیل صدور روادید ، تسهیل حمل و نقل زمینی و دریایی ، همکاری های بانکی و همچنین سرمایه گذاری های مشترک از جمله آنهاست.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تشریح کرد: دولت روسیه نیز در حال توسعه زیر ساخت ها در جمهوری داغستان است و این جمهوری با توجه به نزدیکی به ایران می تواند پایه و دروازه ورود کالاهای ایران به بازار روسیه باشد .
جمهوری مسلمان نشین داغستان با حدود سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز شمالی روسیه، ظرفیت بالایی برای افزایش روابط اقتصادی با استان های شمالی ایران دارد.
طبق آخرین آمار منتشر شده، ارزش مبادلات تجاری ایران و روسیه سالانه کمتر از 4 میلیارد دلار است که با وجود بازار 143 میلیون نفری روسیه، سهم صادرات ایران از این مبادلات اندک است.
 
۲۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP