رییس جدید بانک جهانی دوشنبه انتخاب می شود

رییس جدید بانک جهانی دوشنبه انتخاب می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،کارشناسان و دیپلماتهای غربی بر این باورند که نامزد پیشنهادی دولت آمریکا بار دیگر به عنوان رییس جدید بانک جهانی انتخاب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس در آستانه انتخاب رییس جدید بانک جهانی خوزه آنتونیو اوکامپو وزیر پیشین کشاورزی و دارایی کلمبیا طی بیانیه‌ ای انصراف خود از نامزدی  برای این مقام را اعلام کرده است  .

بر اساس این گزارش اوکامپو در بیانیه خود اعلام کرد از نامزدی  خانم انگوزی اوکونجو ایوالا وزیر دارایی پیشین نیجریه پشتیبانی می کند . بر این اساس پیش بینی می شود جیم یونگ کیم نامزد پیشنهادی دولت باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ، به ریاست بانک جهانی انتخاب شود .

بر اساس یک رسم سنتی آمریکا رییس بانک جهانی را تعیین می کند و انتخاب رییس صندوق بین المللی پول بر عهده اتحادیه اروپا است ،  در حالی که کشورهای در حال توسعه و نو ظهور جهان  مانند چین ، هند و برزیل خواهان تغییر این روند هستند . قرار است مجمع عمومی سالانه بانک جهانی روز دوشنبه رییس تازه بانک جهانی را انتخاب کند .

 

۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP