نمایشگاه بین المللی بورس ؛ نقطه عطف ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه

نمایشگاه بین المللی بورس ؛ نقطه عطف ورود سرمایه گذاران خارجی  به بازار سرمایه
به کزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از سنا ،بازار سرمایه ها به طور طبیعی دارای ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری است و برگزاری نمایشگاه درسطح بین المللی فرصت های خوبی را برای معرفی این پتانسیل ها فراهم می آورد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علی اصغر مهری زداه، مدیر عامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان گفت : بازار سرمایه ایران دارای پتانسیل های لازم برای سرمایه گذاری است که برخی از آنها به طور نهفته در بورس وجود دارد و باید با شفاففیت بیشتری به سرمایه گذاران ارائه شود.

وی با اشاره به شرایط ایده آل بازار سرمایه برای ورود سرمایه گذاران خارجی خاطر نشان کرد : با این وجود بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از این ایده آل ها آگاهی ندارند و برگزاری نمایشگاه ، فرصت مغتنی برای معرفی نقاط قوت فراهم می آورد.

 مدیر عامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران خارجی به دلیل بازدهی قابل توجه بورس مشتاق حضور در بورس تهران هستند ، گفت : با برگزاری نمایشگاه بین المللی می توانیم آبی بر آتش تبلیغات منفی که علیه بازار سرمایه مطرح می شود ، بریزیم و واقعیت ها را خودمان بیان کنیم.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل قوانین ورود سرمایه گذار خارجی به کشور گفت : بازدهی بالای سرمایه گذاری در بورس ، عاملی برای تشویق سرمایه گذاران خارجی است و باید آنها را با این فرصت ها از طریق نمایشگاه بین المللی آشنا کنیم.

مهری زاده خاطرنشان کرد : در صورتی که شرایط برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شود برگزاری نمایشگاه می تواند نقطه آغاز برای ورود سرمایه های خارجی باشد.

 مدیر عامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان با اشاره به اینکه سهامداران بورس های خارجی فقط در کشور خودشان سرمایه گذاری نمی کنند بلکه برای سرمایه گذاری به دیگر بورس های دنیا می روند، اظهار داشت : باید شرایطی را فراهم کنیم که سرمایه گذاران خارجی از بورس ما برای سرمایه گذاری استفاده کنند. وی با تاکید بر اینکه راه اندازی دفاتر کارگزاری ها در دیگر کشورهای دنیا یکی از راه کارهای بین المللی شدن است ، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران خارجی با ورود به کشور هم موجب رشد بازار سرمایه ما می شود و سرمایه گذاری خارجی هم در کشور افزایش می یابد.

مدیر عامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه امسال مقدمه ای برای سال های آینده است، گفت : بر این اساس با معرفی پتانسیل های خود به سرمایه گذاران خارجی می توانیم سهام شرکت های خود را در بازارهای خارجی هم عرضه کنیم و سهام شرکت های ما هم در بازارهای خارجی عرضه می شود.

مهری زاده با بیان اینکه نمایشگاه بازار سرمایه علاوه بر معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بورس می تواند معرف نقاط قوت تمام صنایع باشد ، افزود : به عنوان نمونه هم اکنون در صنایع پتروشیمی می توانیم سرمایه گذار خارجی جذب کنیم.

مهری زاده با تاکید بر اینکه بخش کانه های فلزی و معدن از دیگر بخش هایی است که پتانسیل لازم را برای سرمایه گذاری دارد ، اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی بازار سرمایه هم به طور مستقیم و هم غیر مستقیم،سرمایه گذاری خارجی جذب می کند.

مدیر عامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان با اشاره به اینکه صنایع پتروشیمی ما هم اکنون دارای نسبت قیمت به سود پایین هستند، گفت: در هیچ بازار سرمایه ای چنین چیزی وجود ندارد و این به معنی فرصت ناب سرمایه گذاری است چیزی که خارجی ها به دنبال آن هستند. 

۲۸ فروردین ۱۳۹۱ ۱۳:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP