بدون احتساب میعانات گازی :صادرات غیرنفتی به مرز 34 میلیارد دلار در سال گذشته رسید

بدون احتساب میعانات گازی :صادرات غیرنفتی به مرز 34 میلیارد دلار در سال گذشته رسید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، ارزش صادرات غیرنفتی بدون احتساب میعانات گازی در سال 90 بالغ بر 33 میلیارد و 846 میلیون دلار بود که نسبت به سال 89 رشد 27 درصدی را نشان می دهد.
  
 
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران(شاتا)، درسال 90 وزن کالاهای صادرشده به حجم 66 میلیون و 487 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال 89 رشد 4/10 درصدی را نشان می دهد.
ارزش واردات در سال گذشته نیز 61 میلیارد و 787 میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال 89 حدود چهار درصد کاهش داشته است.
همچنین در این مدت وزن کالاهای وارد شده یاد شده به حجم 38 میلیون و 307هزار تن بوده که نسبت به سال 89 حدود 5/15درصد کاهش داشته است.
کشورهای هدف صادراتی در سال گذشته شامل چین، امارات متحده عربی، عراق، هند ، افغانستان، ترکیه، کره ، سنگاپور ، اندونزی و پاکستان بوده است همچنین در این مدت ایران از کشورهایی نظیر امارات متحده عربی، چین،کره، آلمان ، ترکیه ، سوئیس ، فرانسه، سنگاپور ، ایتالیا و ژاپن کالا وارد کرده است.
 
۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP