صندوق بین المللی پول حل سریع مشکل بدهی آمریکا را خواستار شد

صندوق بین المللی پول حل سریع مشکل بدهی آمریکا را خواستار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،صندوق بین المللی پول روز سه شنبه از سیاستمداران آمریکایی خواست که مشکل بدهی های این کشور را به سرعت حل کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این نهاد بین المللی در گزارش شش ماهه خود خاطر نشان کرد، استمرار بحران بدهی ها در آمریکا، مشکلات زیادی را برای اقتصاد این کشور در پی خواهد داشت.
کارشناسان این صندوق مهم ترین اولویت برای مقامات آمریکایی را موافقت و التزام به اجرای سیاست مالی معتبری دانسته اند که حل بحران بدهی را در میان مدت به رسمیت می شناسد و در مسیر درستی برای این امر اقدام می کند.
آمریکا تاکنون از بحران بدهی مشابه اروپا جلوگیری کرده است؛ اما حرکت واشنگتن به سوی انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر و دل مشغولی سیاستمداران این کشور با فرهنگ مستمر تبلیغات، زمان را برای یافتن راهکاری به منظور حل بحران بدهی کوتاه کرده است.
بر اساس این گزارش، بدهی های آمریکا تا سال 2020 به 90 درصد از مجموع تولید اقتصادی این کشور می رسد که به شدت برای صندوق بین المللی پول نگران کننده است. با در نظر گرفتن زمان طولانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و بن بست مستمر در کنگره این کشور بر سر بودجه، فرصت ناچیزی برای کاهش قابل ملاحظه بدهی ها پیش از سال 2013 وجود دارد.
تشدید تنش ها در منطقه یورو ناشی از افزایش بدهی های دولتی و نگرانی بانک ها می تواند اعتماد به بخش خصوصی را در آمریکا تضعیف سازد؛ بنابر این سرمایه گذاری و رشد اقتصادی را کاهش دهد.
در صورت وخامت بحران بدهی اروپا، تولیدات آمریکا احتمالا تا 1.5 درصد کاهش می یابد. علاوه بر این، افزایش قیمت نفت نیز می تواند به افزایش نرخ تورم و مانعی برای بهبود اقتصادی منجر شود.
 
۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP