استاندار خراسان رضوی : در سال تولید ملی، ساده سازی روند اقتصادی و تولید ضروری است

استاندار خراسان رضوی : در سال تولید ملی، ساده سازی روند اقتصادی و تولید ضروری است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،استاندار خراسان رضوی گفت : در سال 91 ساده سازی روند توسعه اقتصادی و تولید ملی ضروری است و باید همه در این زمینه عمل کنند.
  
 
'محمود صلاحی' دوشنبه شب در نشست کارگروه تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی استان خراسان رضوی افزود : شعار رهبر معظم انقلاب در چهار سال گذشته اقتصادی بوده و امسال هم وارد جزئیات توسعه اقتصادی و امور اجرایی مربوط بدان شدند.
وی اظهار داشت : در واقع ساده سازی روند اقتصادی و حذف الزام مجوزهای چندگانه برا بخش تولید مورد توجه باید قرار گیرد.
وی با بیان اینکه نباید تولید کنندگان را سرگردان کرد ، افزود : فقط در بخش کشاورزی با توجه به تفویض اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به استان ها ، خراسان رضوی باید 140 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی را با هدف توسعه بخش کشاورزی به مردم واگذار کند.
وی گفت : ما در استان مطالعه واگذاری 170 هزار هکتا ر از این اراضی را تاکنون انجام داده ایم و چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات توسعه بخش کشاورزی هم فروردین ماه به استان رسید.
صلاحی با تاکید بر اینکه امسال باید به طور واقعی از صنعت حمایت کنیم و همه بخش ها اعم از دولتی و خصوصی همراه و منسجم باشند ، اظهار داشت : امسال همه مدیران موظف هستند که موانع را از سر راه تولید و صنعت برداشته و ارائه خدمات را در این رابطه تسهیل کنند.
وی افزود : تحقق پیام امسال مقام معظم رهبری علاوه بر رفع نیاز کشور در دور زدن تحریم ها تاثیر قابل توجهی دارد.
وی تاکید کرد : مالیات گیرندگان با تولیدکنندگان مدارا کرده و مدیران دولتی به جای آنکه وقت خود را دفاترشان بگذرانند با حضور در بخش های تولیدی و رفع مشکلات آنان زمینه ارتقا و افزایش تولیدات را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه تبلیغات کالاها خارجی باید کاهش یافته و ممنوع شود ، افزود : دستگاه های دولتی نمی توانند کالاهای خارجی که تولید داخلی آنها را داریم، خریداری کنند و در صورتی که چنین اقدامی انجام دهند باید هزینه آن را از جیب خود بپردازند.
استاندار خراسان رضوی همچنین بر فرهنگ سازی صدا و سیما و آموزش و پرورش در جهت حمایت از تولید ملی تاکید کرد و گفت : کارکردن در شرایط تحریم دشوار است و فعالان این بخش امروز حکم سرباز را در جبهه های جهاد اقتصادی دارند و همه از این بخش حمایت کنند.
۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP