تیموتی گیتنر:تحریم نفت ایران اقتصاد آمریکا را به خطر انداخته است

تیموتی گیتنر:تحریم نفت ایران اقتصاد آمریکا را به خطر انداخته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد توقف صادرات نفت ایران به اروپا و بحران منطقه یورو اقتصاد آمریکا را با خطر مواجه ساخته اند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس تیموتی گیتنر، وزیر خزانه داری آمریکا گفت، بحران اقتصادی حوزه یورو و اختلاف غرب با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور، که منجر به توقف صادرات نفت این کشور به برخی کشورهای اروپایی شده، اقتصاد آمریکا را با خطر مواجه ساخته است.

به گزارش سانفرانسیسکو کرونیکل، گیتنر روز چهارشنبه به شورای شهر پورتلند گفت: «ما همچنان خطراتی را پیش روی خود می بینیم.» وی این خطرات را «بحران شدید و طولانی» اقتصادی در اروپا و «رویارویی» غرب با تهران دانست که «بر فشار فزاینده  بر قیمت های نفت افزوده است.»

بر اساس این گزارش، هم اکنون بهای نفت برنت برای تحویل در ماه ژوئن به مرز 120 دلار در هر بشکه رسیده است که نسبت به قبل از طرح تحریم نفتی ایران بیش از 15 درصد رشد داشته است.

وزیر خزانه داری دولت اوباما همچنین خاطر نشان ساخت: «اکثر بحران های اقتصادی در نتیجه عوامل مختلفی همچون عدم درایت، طمع و بی پروایی و همچنین ریسک پذیری و امیدواری بیهوده به وجود آمده اند.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که بحران اقتصادی حوزه یورو، از سال 2008 تا کنون کشورهای این منطقه را درگیر خود کرده است.

در همین حال، اتحادیه اروپا موعد بازنگری در تحریم های نفتی علیه ایران برای نهایی کردن آن را که قرار بود در ماه آوریل انجام شود، به دلیل نگرانی ها از احتمال بروز بحران انرژی در بین کشورهای عضو این اتحادیه به تاخیر انداخت.

قیمت های جهانی نفت در ماه های اخیر، پس از تصمیم ایران به توقف صادرات نفت خود به چند کشور اروپایی، افزایش یافته است. در ماه ژانویه، وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه ایران به تصویب رساندند که توقف واردات نفت از ایران از جمله این تحریم ها به شمار می رفت.

 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP