معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد: تمجید رئیس صندوق بین المللی پول از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در ایران

معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد: تمجید رئیس صندوق بین المللی پول از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تمجید نمایندگان بانک جهانی و صندوق بین المللی پول از دستاوردهای ارزنده ایران در بحث هدفمندی یارانه ها، گفت : کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها به عنوان یک الگوی ساختاری یاد کرده است.

بهروز علیشیری در خاتمه اجلاس بهاره بانک جهانی – صندوق بین المللی پول اظهار داشت:رئیس صندوق بین المللی پول خواستار انتقال تجربیات ایران در بحث هدفمندی یارانه ها به کشورهای در حال توسعه شد.

معاون وزیر اقتصادی و امور دارایی افزود : تهران آماده است تجربیات خود را در اختیار سایر دولت ها به ویژه کشورهای درحال توسعه قرار دهد.

وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود سفر هیات ایرانی به واشنگتن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ایران به عنوان یکی از سهامداران بزرگ اقتصادی در این اجلاس بین المللی شرکت کرد و دیدگاه های خود را در خصوص مهمترین مسایل مهم اقتصادی به ویژه بحران اقتصادی و یورو مطرح کرد.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به برگزاری نشست وزرای اقتصادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اظهار داشت: در این نشست مهمترین چالش های جهانی فراروی اقتصاد جهانی به ویژه بحران یورویی و راه های کاهش تاثیرگذاری این بحران ها بر اقتصاد منطقه و شمال آفریقا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علیشیری همچنین به نگرانی کشورهای در حال توسعه از اعمال نفوذ تصمیم های سیاسی بر مسایل اقتصادی به ویژه در مسئله تحریم های نفتی اشاره کرد و گفت: کشورهای در حال توسعه نگرانی خود را از تحریم های نفتی به ویژه تلاش برخی کشورها برای تحریم نفتی ایران اعلام کردند.

وی افزود: کشورهای در حال توسعه با اشاره به بحران اقتصادی و یورویی در جهان معتقدند که تحریم نفتی ایران اثرات بسیار مخربی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران همچنین به نحوه انتخاب مدیران بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اشاره کرد و گفت: نحوه انتخاب رییسان بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، آرام به سمت دمکراتیک پیش می رود و این خواسته اصلی همه کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه است.

معاون وزیر اقتصاد دربخش دیگری از گفت وگوی خود به اهداف توسعه هزاره برای مبارزه با فقر و گرسنگی اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه های تدوین شده از سوی سازمان ملل بایستی تا پایان سال 2015 همه کشورهای در حال توسعه و فقیر به حداقلی از استانداردهای جهانی در بخش های مسکن، آموزش و بهداشت دسترسی پیدا کنند.

وی در عین حال تصریح کرد اکنون کارشناسان و مدیران اقتصادی معتقدند با توجه به بحران اقتصادی و یورویی رسیدن به این اهداف دور از دسترس شده است.

اجلاس بهاره بانک جهانی – صندوق بین المللی پول اواخر هفته گذشته به مدت چهار روز با حضور مقام های اقتصادی 187 کشور جهان در واشنگتن برگزارشد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP