چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی در سال 2012

چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی در سال  2012
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از بانک جهانی علی رغم مشاهده علائم بهبود بخش واقعی اقتصاد جهانی در اوایل سال 2012، این بهبود همچنان شکننده است.
براساس این گزارش، انتظار می رود بر خلاف روند مثبت بهبود شرایط اقتصاد جهانی در سه ماهه اول سال جاری که عموماً به دلیل کاهش نا اطمینانی مالی و رونق فعالیتهای اقتصادی در کشورهای کم درآمدتر اروپایی بوده است، چشم اندار روشنی برای اقتصاد جهانی در سال 2012 وجود نداشته باشد.
این گزارش قیمتهای بالای نفت، کاهش توان اهرم سازی و تجهیز منابع توسط بانکها، محدودیت رشد در کشورهای در حال توسعه، اتخاذ سیاستهای ریاضت اقتصادی و کاهش کسری بودجه در کشورهای اروپایی و پر درآمد، جریان بی ثبات ورود سرمایه به کشورهای در حال توسعه و نهایتاً امکان اختلال عمده در بازار نفت و انرژی به دلیل تحریم نفتی ایران را از دلایل اصلی این چشم انداز ضعیف بر می شمارد.
گزارش مزبور در پایان درخصوص رکود شدید در کشورهای در حال توسعه بدلیل سطح بالای بدهیهای کوتاه مدت، کاهش درآمد توریسم و جهانگردی و کاهش شدید درآمد صادرکنندگان کالا هشدار می دهد.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP