از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد : حمایت دولت از سرمایه گذاران طرحهای گردشگری

از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد : حمایت دولت از سرمایه گذاران طرحهای گردشگری
مصوبه دولت به منظور تشویق و ترغیب سرمایه گذاران در بخشهای گردشگری و صنایع دستی و بهره برداران اقتصادی از بناهای تاریخی و میراثی ، از سوی معاون اول رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، هیأت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم  قانون اساسی به آن دسته از طرحهای غیر دولتی مرتبط که از منابع بانکی در اختیار سازمان میراث فرهنگی استفاده نکرده و راسا نقدینگی لازم را برای اجرای طرح خود تأمین نموده اند، تا سقف هشتاد درصد از هزینه اجرای طرح را از طریق یارانه در قالب کمک سود اعطای تسهیلات بانکی، مساعدت خواهد کرد.

براساس این گزارش، برای محاسبه مبلغ یارانه یک طرح مجموع دوره ساخت، تنفس ، شروع، بهره برداری و دوره بازگشت سرمایه به تناسب نوع و حجم طرح، ‌حداکثر 10 سال تعیین  شده است.

پیش بینی می شود اجرایی شدن این مصوبه  موجب تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی و تجهیز منابع توسط آنان برای سرمایه گذاری در طرحهای گردشگری  و صنایع دستی شود .

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP