علاقمندی وزیر دارایی آلمان برای تصاحب مقام کلیدی اتحادیه اروپا

علاقمندی وزیر دارایی آلمان برای تصاحب مقام کلیدی اتحادیه اروپا
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ولفگانگ شویبله برای ریاست نشستهای وزیران دارایی منطقه یورو ابراز علاقه کرد.

ریاست گروه یورو که متشکل از وزیران دارایی منطقه یورو است، جایگاه مهمی به شمار می رود که شامل هماهنگ سازی سیاست میان 17 کشور اروپایی استفاده کننده از ارز یورو است.

شویبله، وزیر دارایی آلمان، در مصاحبه ای با یک روزنامه آلمانی اظهار کرد نمی تواند احتمال اینکه رییس جدید گروه یورو شود را رد کند.

این مقام در ماه ژوئن با کناره گیری ژان کلود یانکر، نخست وزیر لوکزامبورگ و رییس فعلی گروه یورو، خالی می شود. وی چندی قبل اظهار کرده بود از سمت خود به عنوان رییس گروه وزیران دارایی منطقه یورو کناره گیری می کند زیرا از مداخله آلمان و فرانسه در مدیریت بحران بدهی این منطقه خسته شده است. یانکر از نامزدی احتمالی ولفگانگ شویبله برای به دست گرفتن ریاست گروه یورو اعلام حمایت کرده است.

گروه یورو همچنین شامل رییس بانک مرکزی اروپا و کمیسر امور اقتصادی و پولی اروپا است.

شویبله در گفت و گو با روزنامه «ولت ام سونتاگ» گفته است به عنوان وزیر دارایی آلمان پیش از این نیز شدیدا درگیر بوده است. وی اظهار کرد: من نشنیده ام همکارانم بگویند خدایا لطفا شویبله نباشد بنابراین بد نیست اما باید دست نگه داشت و دید.

گروه یورو نقش مهمی در هماهنگی واکنش اروپا به فروپاشی مالی در یونان، پرتغال و ایرلند ایفا کرده است.

 

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP