اختصاصی ایرنا/سرمایه گذارخارجی: رسانه های خارجی متقاضیان سرمایه گذاری درایران را به هراس می اندازند

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، یک سرمایه گذار لبنانی و رئیس هیات مدیره شرکت بین المللی 'توسعه گستر هلال خاورمیانه' گفت: رسانه های خارجی برای جلوگیری از جذب سرمایه خارجی در ایران، سرمایه گذاران را به هراس می اندازند.
'عباس فواض 'روز یکشنبه در محل کارگاه کارخانه سیمان مارگون کهگیلویه وبویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این درحالی است که ایران بهترین منطقه امن دنیا برای جذب سرمایه گذاری است.
وی تبلیغات ناصحیح رسانه ای و ترساندن سرمایه گذاران را یک ابزار برای جلوگیری از رشد توسعه اقتصادی ایران از سوی قدرت های بیگانه دانست و افزود: به عنوان یک سرمایه گذار خارجی از فرایند مطلوب همکاری و حمایت دولت ایران از سرمایه گذاری خارجی ها در این کشور توانمند خوشحالم .
وی با بیان اینکه تلاش رسانه ای و سیاست های قدرت های بزرگ برای جلوگیری از جذب سرمایه گذاری و پیشرفت ایران کارساز نیست، تصریح کرد: ایران کشور بزرگی است و آینده درخشانی دارد و این فرصت خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است.
این سرمایه گذار لبنانی به بالابودن امنیت سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و گفت: در فرایند کار سرمایه گذاری خارجی بروکراسی اداری هست، اما همکاری بخش دولتی ایران در روند اجرای طرح سیمان مارگون تاکنون مطلوب بوده است.
وی گفت: دولت ایران برای سرمایه گذاری در برخی مناطق محروم برخی مزایای ویژه پیش بینی کرده است که این یک فرصت مطلوب برای بهره گیری سرمایه گذاران خارجی است.
فواض به وجود ظرفیت های اقتصادی بالا برای جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران اشاره کرد و سرمایه گذاران خارجی را به سرمایه گذاری در این کشور فراخواند.
این سرمایه گذار لبنانی گفت: تعامل و همکاری دولت ایران در فرایند اجرای طرح سیمان مارگون با ظرفیت تولید سه هزارو300تن درسال نوعی انگیزسازی برای شرکت در دیگر طرحهای بزرگ را برایم فراهم کرده است.
طرح سیمان مارگون با 60 درصد پیشرفت فیزیکی و 600 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در حال ساخت است.

 
۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP