یک کارشناس:اشتغال فقط با تخصیص تسهیلات محقق نمی شود

یک کارشناس:اشتغال فقط با تخصیص تسهیلات محقق نمی شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، یک کارشناس حوزه کار با یبان اینکه تخصیص تسهیلات به تنهایی نمی تواند موضوع اشتغال را در کشور حل کند، گفت : کاهش نرخ بیکاری در کشور نیازمند اصلاح ساختار است .
 
  
 
 
'حمید حاج اسماعیلی'، روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: در صورتی که ساختارهای اقتصادی بهبود نباید تزریق پول به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری را در کشور حل کند.
وی با بیان اینکه باید بسترکار در کشور فراهم شود ، گفت : در صورتی که این مهم رخ دهد می توان به برنامه ریزی برای توسعه اشتغال در کشور مبادرت کرد.
حاج اسماعیلی معتقد است: تسهیلات فقط باید به طرحهایی تخصیص یابد که منجر به ایجاد اشتغال شود و تولید را در کشور رونق دهد.
وی یادآور شد: هم اکنون با تاکید بر توسعه تعاونی ها و همچنین کارآفرینی می توان زمینه های ایجاد اشتغال را در کشور فراهم کرد.
وی ادامه داد: تعاونی ها می توانند زمینه ساز اشتغال برای جمعیت وسیعی از فعالان کشور باشند، تعاونی ها ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال دارند.
این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: با ایجاد تعاونی ها می توان سرمایه های خرد را در کشور تجمیع کرد و اشتغال را برای جمعیت وسیعی از کشور رقم زد.
وی گفت: در صورتی که بخش تعاونی را در کشور گسترش دهیم می توانیم در مدت 2 تا سه سال بخشی از مشکل بیکاری را در کشور برطرف کنیم.
حاج اسماعیلی در پایان تاکید کرد: تزریق پول به شکل ضرب الاجل به تنهایی برای اشتغال کافی نیست و همانگونه که بارها مسئولان تاکید کرده اند اشتغال نیاز به اصلاح ساختارها دارد.
 
۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP